RAMAZAN ŞİMŞEK, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ilçede faaliyet gösteren okulları ziyaret ederek yarıyıl tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıttı. Başkan Şimşek, öğrencilere kitap seti, puzzle ve oyuncak hediye etti.

RAMAZAN ŞİMŞEK, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda okuyan yaklaşık 20 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek de karne heyecanı yaşayan öğrencileri yalnız bırakmadı.

Bilnet Okulları, Ravza Kur’an Kursu’nda çocuklar bir araya gelen Başkan Şimşek daha sonra Şahin Sevin İlköğretim Okulu’na geçti. Burada yapılan karne törenine Gölbaşı Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hayrettin Balcı, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Nail Akça, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Yılmaz ve Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Satılmış Deveci, veliler katıldı.

Şahin Sevin İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Şimşek, verdiği hediyelerle öğrencilerin yüzünü güldürdü. Başkan Şimşek, öğrencilere ara tatilde bol bol dinlenip, kitap okumalarını tavsiye etti.

 “Eğitim için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz”

Çocukların mutlu olması için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Şimşek “Geleceğimiz olan çocukların, iyi bir eğitim alması, eğitim hayatlarında zorluk yaşamaması için belediye olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Okul başlayan öğrencilerimize kırtasiye setti dağıttık. Günde yaklaşık 2 bin öğrencimizi servislerimizle ücretsiz okullarına taşıyoruz. Eğitim alanında birçok faaliyetimiz sürüyor. Biz her zaman onların yanındayız. Eğitim varsa gelecek de var.” dedi.

“Öğrenciler artık başka ilçelere gitmiyor”

Başkan Şimşek, Gölbaşı’nın öğrenci kenti olduğunun altını çizerek “Üniversiteliler Caddesi projemiz bitmek üzere. 4 sinema salonu, 37 dükkân olacak projemizin değeri, 1,5 Milyar TL şu an. Gençlik merkezleri, Uluslararası Bilardo Kompleksi, 100. Yıl Buz Pateni ve Tırmanma Salonu, Gölbaşı Cumhuriyet Spor Salonu ve merkezlerimizle öğrencilerimize aktivite yapma imkânı sunuyoruz. Gölbaşı’na gelen öğrencilerimiz artık başka ilçelere gitmek zorunda kalmıyor. Böylelikle Gölbaşı kazanıyor, yerel esnafımız kazanıyor” şeklinde konuştu.

Ramazan Şimşek, başarılı bir eğitim öğretim dönemini geride bırakan tüm öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik ederek, iyi tatiller diledi.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER