GÖLBAŞILILAR, YÜZYILLIK DESTAN ATEŞ TİYATRO OYUNUNU İZLEDİ

Yediden yetmişe tüm Gölbaşılılar için proje ve çalışmalarına Başkan Şimşek öncülüğünde devam eden Gölbaşı Belediyesi, Devlet tiyatroları tarafından sahnelenen Yüzyıllık Destan “Ateş” tiyatro oyununun Akün Sahnesi’nde 23 Ocak Salı saat 20.00’deki gösterimine Gölbaşılı vatandaşları götürerek kültür sanat alanındaki ücretsiz etkinliklerine devam etti.

GÖLBAŞILILAR, YÜZYILLIK DESTAN ATEŞ TİYATRO OYUNUNU İZLEDİ

Vatandaşlar tiyatro ve sinema gösterimleriyle kültür dolu günler geçiriyor. Yüzyıllık Destan Ateş oyunundan oldukça etkilenen vatandaşlar, milli duyguları kabartan böyle bir oyunu seyretmiş olmaktan dolayı büyük keyif aldıklarını belirterek tiyatroculara ve bu etkinliği düzenledikleri için Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'e ve Gölbaşı Belediyesi'ne teşekkür etti. 

  Haluk Özenç’in yazdığı, Barış Erdenk’in yönettiği, Mustafa Kemal Paşa’yı Emre Başer’in oynadığı Yüzyıllık Destan “Ateş” tiyatro oyunu, “Kendi vatanında tutsak edilmiş; açlık, yokluk ve yoksullukla mücadele eden bir halk… Acıyla, kayıpla, yenilgiyle dolu Anadolu topraklarında, imkânsızlıklar içinde dahi asla vazgeçmedi…

Vatanını bölmeye niyetlenenlere karşı mesajları netti: bu millet birdir, birliktedir ve bu topraklarda ‘’Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.’’ mesajıyla vatandaşlarla buluştu.

Başkan Şimşek, sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalara devam ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Gölbaşı sporun, sanatın ve kültürün birleştiği bir noktada olmaya devam edecek”

 “Gölbaşımız, sporun, sanatın ve kültürün birleştiği önemli noktalardan biri. Gölbaşı tarım, sanayi, turizm kenti yanı olmasının yanı sıra aynı zaman da bir kültür ve spor kenti haline gelmiş durumda. Bu yönde çalışmaya devam ediyoruz. Gölbaşı Belediyesi olarak düzenlediğimiz aktivitelerle hemşehrilerimizin sosyalleşmelerine katkıda bulunmaya özen gösteriyoruz. Gölbaşılı kadınlarımız için düzenlediğimiz gezilerin, sinema gösterimlerinin yanı sıra çocuklarımız ve gençlerimiz için yaptığımız turnuvalar ve sosyal aktivitelerle yediden yetmişe tüm Gölbaşılıların yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Özellikle çocuklarımızın sosyalleşmesi ve bu imkânlardan faydalanmaları bizim için çok önemli.”

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER