ÖĞRENCİLER ÇEVRE TEMİZLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Gölbaşı Belediyesi işbirliğiyle Nesibe Aydın Eğitim Kurumları öğrencileri Mogan Parkı’nda iklim değişikliği, çevre temizliği gibi konulara dikkat çekmek için Gölbaşı Mogan Parkı’nda etkinlik düzenledi.

ÖĞRENCİLER ÇEVRE TEMİZLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Etkinlik boyunca öğrenciler ‘İklim elçileri olmaya geldik’ sloganları atarken, ellerinde ‘Yaşam suyla büyür’, ‘At çöpünü geri dönüşüme kullanabilirsin yine’, ‘Dünya yardım bekliyor’, ‘Yaşam toprakla başlar’ pankartları taşıdı.

Gölbaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de etkinlikte çocukları, belediyenin temizlik alanındaki görevleri ve Mogan ile Eymir göllerinde yapılan temizlik çalışmalarıyla ilgili bilgilendirdi.

Mogan Gölü’nün bakanlık tarafından özel koruma alanı ilan edildiğini belirten ekipler, gölün yüzey temizliğinin Gölbaşı Belediyesi tarafından yapıldığı, endemik türlere ev sahipliği yapan ve yabani hayvanların göç yolunda olan gölde 2 tekne ve personellerle sürekli temizlik yapıldığını aktardı.

Çocuklara yapılan açıklamada gölün kirlenmesinde insan etkisine vurgu yapıldı. Program sonunda çocuklar, ilçede ve gölde yapılan temizlik çalışmalarıyla ilgili merak ettiği soruları yöneltti.

“Bilinçli nesil güzel bir gelecek demektir”

Öğrencilerde çevre bilincinin oluşmasının önemine dikkat çeken Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı “Belediye olarak daha temiz daha sağlıklı bir Gölbaşı için ekiplerimiz sahada çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Biz çalışmalarımızı sürdürürken, geleceğimiz olan evlatlarımıza da çevre bilinci aşılamak için bir dizi etkinlik düzenliyoruz. Çünkü bugün aldıkları eğitim gelecekte daha bilinçli nesillerin yetişmesini sağlayacak. Bilinçli nesil güzel bir gelecek demektir. Öğrencilerimizin taşıdığı pankartlarda da bu konuda ne kadar duyarlı olduklarını gördük. Biz de doğal güzellikleriyle, yeşiliyle mavisiyle Ankara’nın göz bebeği olan Gölbaşımızı gelecek nesillere daha temiz bir şekilde bırakmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER