*GÖLBAŞI BELEDİYESİ CAN DOSTLARIMIZI AŞILADI*

*GÖLBAŞI BELEDİYESİ CAN DOSTLARIMIZI AŞILADI*


*Gölbaşı Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarının refahı ve kamu sağlığının korunması amacıyla sokak hayvanlarına yönelik kuduz aşısı uygulaması gerçekleştirdi.*

Gölbaşı Belediyesi, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirirken, sokak hayvanlarının ve halk sağlığının korunması için çalışmalarını sürdürüyor. Gölbaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, mobil aşılama araçlarıyla sokak hayvanlarına yönelik sağlık taraması gerçekleştirdi. 

Uygulama kapsamında devletin zorunluğu tuttuğu, her köpeğe yılda bir kez yapılması gereken kuduz aşısı alanında uzman veteriner hekimler tarafından yapıldı. Aşılama işlemi Gölbaşı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Kuduz aşısı, hayvanların ölümcül hastalıklardan korurken, halk sağlığını açısından da büyük önem taşıdığı belirtildi.

Gölbaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından insan sağlığını tehdit eden, insanlara bulaşabilen hastalıkları önlemek amacıyla, aşılama, muayene, tedavi, kısırlaştırma, ameliyat ve parazitlerle mücadele gibi konularda hizmet veriliyor.

*“Gölbaşı’nda yaşayan her canlı bize emanet”*

Sokak hayvanlarının bir emanet olduğunu belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı “ Belediyemiz sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirirken, halk sağlığını korumaya yönelik de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Aşılamalarını yaparak onların sağlığını koruyoruz. Yıl boyunca ekiplerimiz can dostlarımızın sağlığı için kuduz aşısı başta olmak üzere birçok çalışma yapıyor. Mobil aşılama merkezlerimizde her gün sahada. Kırsal mahallerimizde yıl boyu patili dostlarımızın sağlığı için çalışıyor. Gölbaşı’nda yaşayan her canlı bize emanet. Onlar için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2024, 14:07

Yakup Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER