FOMGET yeni üyelerini bekliyor

Ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında başarıyla temsil eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Folklor Müzik Gençlik Topluluğu (FOMGET), yeni dansçılar yetiştirmek amacıyla 2017-2018 kurs kayıtlarını başlattı.

FOMGET yeni üyelerini bekliyor

 Gençlerin sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerine yardımcı olmak, serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri çeşitli faaliyet alanları sunmak için hizmet veren FOMGET’in açtığı kurs kayıt başvuruları, Kasım ayı sonuna kadar devam edecek.

 

YARIŞMA VE GÖSTERİLERE KATILMA ŞANSI

         Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalarda Büyükşehir Belediyesi'ni temsilen bir çok önemli dereceler elde eden FOMGET, kursiyerlerine de aynı imkanı sunuyor.

         Başarılı olan kursiyerler yaklaşık 8 aylık kurs sonunda, Büyükşehir Belediyesi adına yarışma ve gösterilere de katılabilecek.

 

TÜRKİYE’NİN HER YÖRESİNDEN DANSLAR

         Uzman hocalar tarafından yurdun her yöresine ait dans eğitiminin verildiği kurslarda, bir yandan yeni dansçılar yetiştirilirken, bir yandan da kültürümüzün vazgeçilmez öğesi olan halk danslarının geniş kitlelere yaygınlaştırılarak unutulmasının da önüne geçiliyor.

         Şafaktepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kayıtlara; 16-30 yaş aralığında halk dansına gönül veren Başkentliler başvuruda bulunabilecek. FOMGET'te ayrıca 30 yaş üzeri Başkentliler için hobi kursları da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157