Fuar alanın temelleri atıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın, göreve geldiği ilk günden bu yana üzerinde hassasiyetle durduğu ve çalışmalarına başlanılması için büyük çaba sarf ettiği “Akyurt Uluslararası Fuar Alanı” inşaatı tam gaz sürüyor.

Fuar alanın temelleri atıldı
banner181

   Başkent’in ilk uluslararası fuarı olma özelliğine sahip olan Akyurt Fuarının temeli atıldı, inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

İŞ MAKİNALARI ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Borsası, Akyurt Belediyesi ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin dahil olduğu 8 kurum ve kuruluşun ortaklığı olduğu “Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi A.Ş.’nin açtığı ihaleyle inşaatına başlanan fuar alanının temel betonu döküldü.

         İş makinalarının aralıksız çalıştığı fuar alanı çalışmalarını yakından takip eden Başkan Tuna, Başkent’in ihtiyacı olan uluslararası fuar alanına bir an önce kavuşması için hissedar şirket yöneticileriyle sık sık bir araya geliyor.

 

2019 EKİM AYINDA BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

         110 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak Akyurt fuar alanı çalışmaları kapsamında ilk etapta alandan 680 bin metreküp hafriyat toprağı çıkarıldı.

İş makinalarını temel beton döküm çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Başkent’in turizmine katkı sağlayacak ve Esenboğa Havaalanı ile entegreli ulaşıma sahip olacak fuarın, 2019 yılı Ekim ayı sonu ya da Kasım ayı başında tamamlanması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157