Çiftler mutluluğa 'evet' diyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, evliliğe adım atacak çiftlerin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Çiftler mutluluğa 'evet' diyor
banner181

 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı ve geçen yıl hizmet vermeye başlayan Evlendirme Şube Müdürlüğü, 2018 yılında binlerce çiftin nikahını kıydı.

 

YABANCI UYRUKLU ÇİFTLERİN DE TERCİHİ BÜYÜKŞEHİR

          Büyükşehir Belediyesi, bir ömür boyu mutluluğa 'evet' diyen 101'i yabancı uyruklu olmak üzere bin 80 çiftin hayatlarının en özel anlarına şahitlik etti. 
         Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Şube Müdürlüğü, yeterli sayıdaki nikah memuru ile çiftlere, istedikleri tarih ve saatte nikah hizmeti sunuyor.

         İlçe Belediyelerinden farklı olarak şehit vatandaşların 1. derece yakınları ile gaziler ve 1. derece yakınlarına ücretsiz nikah hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi, belediye personelinin yapacağı dış nikahta ise oda nikahı ücreti alıyor.

 

BAŞKAN TUNA'YA YOĞUN TALEP
         Ankara Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Şube Müdürlüğü'ne nikah için başvuran çiftler, nikahlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın kıyması için yoğun başvuru talebinde bulunuyor.

        Başkent'te 2018 yılında dünya evine giren 100 çiftin de nikahını kıyan Başkan Tuna, çiftlerin bu özel günlerinde yanlarında olmaya çalışıyor.

 

MÜRACAAT ÇOK KOLAY

         Nikah işlemlerini gerçekleştirmek isteyen çiftler, 4'er adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ile evliliğe engel olmadığını gösterir sağlık raporu ile Gençlik Parkı Kültür Merkezi ya da Kocatepe Kültür Merkezi'ne müracaat edebiliyor.

         Büyükşehir Belediye Meclisi aldığı kararla yeni yılda nikah ücretlerinde bir değişiklik yapmadı. Çiftler, 2019 yılında da oda nikahı için 100 TL, dış nikahlar için 500 TL, Aile cüzdanı bedeli olarak da 98 lira 50 kuruş ücret ödeyecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157