GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SİNEMA VE TİYATRO ETKİNLİKLERİ

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SİNEMA VE TİYATRO ETKİNLİKLERİ

Yediden yetmişe tüm Gölbaşılılar için proje ve çalışmalarına Başkan Şimşek öncülüğünde devam eden Gölbaşı Belediyesi, Devlet tiyatroları tarafından sahnelenen Yüzyıllık Destan “Ateş” tiyatro oyununun Akün Sahnesi’nde 23 Ocak Salı saat 20.00’deki gösterimine ve 27 Ocak Cumartesi günü saat: 14.00’te Panora AVM sinemasında gösterilecek “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” sinema filmine Gölbaşılı vatandaşları götürerek kültür sanat alanındaki ücretsiz etkinliklerine devam ediyor. Vatandaşlar tiyatro ve sinema gösterimlerine www.ankaragolbasi.bel.tr/sinema ve www.ankaragolbasi.bel.tr/tiyatro adreslerinden başvuru yapabilecek.

Haluk Özenç’in yazdığı, Barış Erdenk’in yönettiği, Mustafa Kemal Paşa’yı Emre Başer’in oynadığı Yüzyıllık Destan “Ateş” tiyatro oyunu, “Kendi vatanında tutsak edilmiş; açlık, yokluk ve yoksullukla mücadele eden bir halk… Acıyla, kayıpla, yenilgiyle dolu Anadolu topraklarında, imkânsızlıklar içinde dahi asla vazgeçmedi…

Vatanını bölmeye niyetlenenlere karşı mesajları netti: bu millet birdir, birliktedir ve bu topraklarda ‘’Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.’’ mesajıyla vatandaşlarla buluşuyor.

9 Haziran 2017'de Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayat hikâyesini anlatan, senaryosunu Uğur Kılıç ve Ozan Bodur’un yazdığı, yönetmenliğini Murat Onbul’un yaptığı  “Aybüke: Öğretmen Oldum Ben” filminde Aybüke Yalçın’ı oyuncu Nihayet Şahin canlandırıyor.

Başkan Şimşek, sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalara devam ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Gölbaşı sporun, sanatın ve kültürün birleştiği bir noktada olmaya devam edecek”

“Gölbaşımız, sporun, sanatın ve kültürün birleştiği önemli noktalardan biri. Gölbaşı tarım, sanayi, turizm kenti yanı olmasının yanı sıra aynı zaman da bir kültür ve spor kenti haline gelmiş durumda. Bu yönde çalışmaya devam ediyoruz. Gölbaşı Belediyesi olarak düzenlediğimiz aktivitelerle hemşehrilerimizin sosyalleşmelerine katkıda bulunmaya özen gösteriyoruz. Gölbaşılı kadınlarımız için düzenlediğimiz gezilerin, sinema gösterimlerinin yanı sıra çocuklarımız ve gençlerimiz için yaptığımız turnuvalar ve sosyal aktivitelerle yediden yetmişe tüm Gölbaşılıların yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Özellikle çocuklarımızın sosyalleşmesi ve bu imkânlardan faydalanmaları bizim için çok önemli.” şeklinde konuştu.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER