Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Gölbaşı'na Yoğunlaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mogan Gölü’nde devam eden dip çamuru temizliği çalışmalarına ilişkin düzenlenen bir toplantıya katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Gölbaşı'na Yoğunlaştı
 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mogan Gölü’nde devam eden dip çamuru temizliği çalışmalarına ilişkin düzenlenen bir toplantıya katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve beraberindeki bir heyet Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölü’nde devam eden dip çamuru temizliği çalışmalarını bir toplantıda değerlendirdi. Bir süre önce çalışmalarına başlanan Mogan Gölü dip çamuru temizliği konusunda yetkililerden bilgi alan Bakan Kurum, Ankara’da hayata geçirilecek projeleri ayrıntılı olarak Bakanlık ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile masaya yatırdı.

Toplantıda Ankara’da hayata geçirilecek millet bahçeleri, kentsel dönüşüm ve kentsel tasarım projeleri de ele alındı. Gelecek dönemde hayata geçirilmesi hedeflenen çalışmalara yönelik düzenlenen toplantı sırasında, önümüzdeki dönemde tamamlanması hedeflenen projelerde çalışmaların hızlanması gerektiğini vurgulayan Kurum, “Tamamlamayı amaçladığımız projelerde iş birliği içerisinde çalışacağız. Sizlerden ricam, çalışmaları prosedürlere boğarak yavaşlatmayalım. İşlerimizin önünü açmak için birlikte hareket edelim. Ülkemizin şuanda zaman kaybına tahammülü yok. Doğru, mantıklı ve şehre zarar vermeyecek projeleri iş birliği içinde geliştirelim” açıklamalarında bulundu.

ANKARA’DA YENİ BİR CAZİBE ALANI YARATILACAK

Gölbaşı'nda 30’dan fazla mahalle, Çevre Bakanlığının hayata geçireceği projeler ile büyük değer kazanacak. Bölgede 2 yıldır süregelen alt yapı çalışmalar devam ederken, ilçede en az 300 bin kişilik üst gelir gurubuna yönelik konut ve ticari alanların inşa edilmesi planlanıyor. Bölgede gayrimenkul danışmanlığı yapan aracılar, Ankara Belediyesi ve Çevre Bakanlığının yaptıkları planlarının tamamının, Gölbaşını yeniden inşa etme üzerine kurgulandığını öne sürdüler

Söz konusu toplantıya Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Müsteşar Yardımcıları Mücahit Demitaş ve Fatma Varank, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman da katıldı.


Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157