Yine bir ilk: Ankara Büyükşehirden çocuklar için aylık 1 kg et desteği

Ankara’da sosyal yardım anlayışını değiştiren Büyükşehir Belediyesi, Başkent Kart modeli ile Başkentlilere ihtiyaçları doğrultusunda destek olmaya devam ediyor.

Yine bir ilk: Ankara Büyükşehirden çocuklar için aylık 1 kg et desteği

 Sosyal yardım alan ailelerin Başkent Kart ile gıdadan doğal gaza kadar birçok ihtiyacı karşılanırken, bir ilke daha imza atan ABB Başkanı Mansur Yavaş şimdi de bu ailelere çocuklarının sağlıklı beslenebilmesi için aylık et desteği başlattıklarını açıkladı.

 

240 BİN 792 AİLEYE HER AY 1 KG ET DESTEĞİ

    Ankara’da ‘insan odaklı’ ve ‘toplum sağlığı’nı önceleyen sosyal belediyecilik örneklerini her geçen gün yaygınlaştıran Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile sosyal yardım alan 240 bin 792 aileye aylık birer kilo et desteği verileceğini şu sözlerle paylaştı:

“Hiç kimse yatağa aç girmesin, tüm çocuklarımız hak ettikleri gibi sağlıklı beslenebilsin. Sosyal yardımdan faydalanan 240 bin 792 ailemizin Başkent Kartlarına sadece et ve et ürünleri satın alabilecekleri 24 milyon 79 bin 200 TL’lik desteği yatırdık.”

    Sosyal yardım alan aileleri gönderdiği kısa mesajla (SMS) da bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Başkent Kartlara her ay düzenli olarak yatırılacak 100 TL’lik et desteği ile alışverişlerinizi mahallenizdeki kasaplardan ya da marketlerden yapabilirsiniz. Bu destek tutarı sadece et ürünleri alışverişinde kullanılabilecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157