Evcil hayvanlar parkının yeni misafirleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nın çeşitliliği gün geçtikçe artıyor. Kalabalık bir hayvan varlığı olan parka yeni üyeler eklendi.

Evcil hayvanlar parkının yeni misafirleri
banner181

 Aralarında Beyaz Kuğu, Deve, Rakun, Beyaz Sülün ve Altın Sülün’ün olduğu yeni hayvanlar Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nın yeni üyeleri oldu.

 

HAYVAN VARLIĞI 600’E YÜKSELDİ

         Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nın barındırma koşullarını daha da elverişli hale getirip, hayvan çeşitliliğini artırmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, 53 dönümlük bir alana kurulu olan parkı, 80 dönüme çıkarıp, "Sincan Hayvanat Bahçesi ve Mesire Alanı" adıyla B sınıfı bir hayvanat bahçesine dönüştürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

         Yeni üyelerin gelmesiyle daha önce 583 hayvana ev sahipliği yapan parkta hayvan varlığı 600’e ulaşırken, tür sayısı da 48’den 53’e yükseldi.

 

BAŞKENTLİLERİN UĞRAK YERİ

         Başkentlilerin sıcak yaz günlerinde çocuklarıyla birlikte ziyaret ettiği Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nın ünü ise yurt dışına kadar ulaşmış durumda.

          Parktaki hayvan çeşitliliğinin artmasıyla birlikte vatandaşların uğrak yeri haline dönüşen Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'na, yurt dışından gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Parkı çocuğuyla birlikte ziyaret eden Nurettin Çağlar, "İtalya'dan geliyorum. Çocuğum buradaki hayvanat bahçesini merak ediyordu, buradaki çeşitli hayvanları görmüş oldu ve çok mutlu oldu. Çocuğuma hayvan sevgisini aşılamak için çok güzel bir fırsat. Burada ailemle keyifli vakit geçirdik. Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'ya teşekkür ediyorum" sözleriyle memnuniyetini dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157