Çubuk-1 barajı rekreasyon alanı'na yoğun ilgi: yaklaşık 50 bin ziyaretçi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin baştan aşağı yenileyerek hizmete açtığı Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, 7’den 70’e Başkentlilerden yoğun ilgi görüyor.

Çubuk-1 barajı rekreasyon alanı'na yoğun ilgi: yaklaşık 50 bin ziyaretçi

 Yenilen çevresi, oyun alanları, Atatürk Evi, bisiklet yolları, etkinlik ve mesire alanları, serası, spor sahası, muhteşem doğası ve yeşilin her tonunu barındıran yeni görüntüsüyle Başkentlilerin özellikle hafta sonları tercih ettiği Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı dolup taşıyor.

    Hafta sonu sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla bu ilgiden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  “Burası Cumhuriyet’in ilk barajı, Ata’mızın mirası; Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı. 1994 yılından beri atıl durumda olan barajı ayağa kaldırdık, yıllar sonra yeniden su tutuyor. Bugün de yaklaşık 50 bin Ankaralıyı misafir ettik. Gururlu ve mutluyuz’’ dedi.

 

HAFTA SONU TEK GÜNDE YAKLAŞIK 50 BİN ZİYARETÇİ

     Havaların ısınmasını fırsat bilen yaklaşık 50 bin Başkentli muhteşem doğasının yanı sıra yeşilin her tonunu barındıran Çubuk-1 Barajı’na pazar günü aileleriyle adeta akın etti.

    Tarihi öneminin yanı sıra merkeze yakınlığı nedeniyle alanda yürüyüş, spor ve piknik yapmayı tercih ettiklerini belirten Başkentliler, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Seda Atasever: ‘‘Çubuk-1 Barajı çok güzel olmuş, çok beğendim.’’

-Sefa Altın: ‘‘Çubuk-1 Barajı çok güzel olmuş ailemle geldim ve çok beğendim, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

-Yusuf Alçın: ‘‘Burası önceden çok bakımsızdı ama şimdi çok güzel olmuş. Başkanımız burayı baştan aşağı yenileyerek bizlerin hizmetine sundu.’’

-Ahmet Güral: ‘‘Çubuk-1 Barajı tam bir doğa harikası olmuş. Başkanımız Mansur Yavaş çok güzel bir yer yapmış yani Ankara’nın içerisinde güzelce vakit geçirebileceğimiz tam bir doğal yaşam alanı olmuş.’’

-Ayhan Laçin: ‘‘ANFA’nın sayfasında Çubuk-1 Barajı’nı gördüm ve ailemizle ziyarete geldik, inanılmaz güzel olmuş.’’

-Songül Demirbaş: ‘‘Çubuk-1 Barajı’na ilk defa geliyorum, eşime de söyledim sanki başka bir memlekete gelmiş gibi hissettim kendimi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

-Oğuz Demirbaş: ‘‘Ankara’da çok güzel bir yer yapılmış ailemizle güzel vakit geçiriyoruz.’’

-Fatih Pekinci: ‘‘Çubuk-1 Barajı’ndaki yeşil alanlar çok hoşumuza gitti.’’

-Büşra Tutucu: ‘‘Hafta sonunu fırsat bilerek ailecek Çubuk-1 Barajı’na geldik, vakit çok güzel geçiyor.’’

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 15:57

editör

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157