Umre’den dönenler Gölbaşı'nda karantinaya alındı!

Umre’den dönenler Gölbaşı'nda karantinaya alındı!

Umre’den dönenler Gölbaşı'nda karantinaya alındı!
banner181
 

Medine’den Ankara’ya gelen Umre yolcuları, Esenboğa Havalimanı’na inen uçaklarının içerisinde sağlık taramasından geçirilerek karantinaya alınmak üzere 3 farklı öğrenci yurduna götürüldü. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Umre’den gelenlerin Konya ve Ankara Gölbaşı'ndaki yurtlarda karantinaya alındığı bildirildi.

Umre ibadetlerini tamamlayarak Medine’den Ankara’ya havalanan uçakta bulunan Türk vatandaşları, gece geç saatlerde Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı. Uçak piste indiği anda apronda ayrı bir bölüme çekilerek kapıları kapalı bir şekilde sağlık ekipleri beklendi. Kısa sürede uçağın olduğu bölgeye ulaşan özel kıyafetli sağlık ekipleri, uçağın içerisine girerek Umre yolculuğundan gelen Türk vatandaşlarını sağlık taramasından geçirdi.

BAKANLIK'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, umreden gelenlerin Konya ve Ankara Gölbaşı'nda yurtlarda karantinaya alındığını açıkladı. Bakanlık açıklamasında "Yurttaki öğrencilerin başka yurtlara nakli sağlandı. Ankara Gölbaşı'ndaki 3, Konya'da 2 öğrenci yurdu karantina için hazırlandı. Ankara Gölbaşı ve Konya'daki yurtlar karantina için uygun hale getirildi" ifadelerini kullandı.

TEDBİR AMAÇLI KARANTİNAYA ALINDILAR

Umre seyahatinden dönen vatandaşlar, uçakta yapılan sağlık taramasının ardından tedbir amaçlı karantinaya alınmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle Gölbaşı'nda 3 ayrı öğrenci yurduna götürüldü. Buraya götürülen 3 bin 500 umre yolcusu, daha önceden kendileri için boşaltılan öğrenci yurtlarında 14 gün boyunca gözlem altında tutulacak. Öte yandan polis ekipleri ise yurtlara çıkan yolları güvenlik gerekçesiyle kapatarak trafik akışını alternatif yollardan sağladı.

YURT BOŞALTILDI VE DEZENFEKTE EDİLDİ

Gece geç saatlerde yurt öğrencilerine haber veren görevliler, öğrencilerin yurdu boşaltmasını istedi. Bunun üzerine apar topar hazırlanan yurt öğrencileri, eşyalarını alarak dışarıya çıktı. Öğrenciler, yurt önüne gelen otobüslerle Ankara otogarına ya da başka yurtlara götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157