Meclis kararına pazarcı esnafından tepki!

Gölbaşı Belediyesi Meclisi’nin oy birliği ile aldığı ve Haymana Yolu’nun trafik akışını rahatlatmayı hedefleyen pazar yerlerinin günlerinin değiştirilmesi kararı pazarcı esnafının tepkisine neden oldu. Esnaf tepkisini tezgâh açmayarak gösterdi.

Meclis kararına pazarcı esnafından tepki!
 Gölbaşı Belediyesi Meclisi’nin oy birliği ile aldığı ve Haymana Yolu’nun trafik akışını rahatlatmayı hedefleyen pazar yerlerinin günlerinin değiştirilmesi kararı pazarcı esnafının tepkisine neden oldu. Esnaf tepkisini tezgâh açmayarak gösterdi.

 

Her hafta Cumartesi Karşıyaka Mahallesi’nde kurulan pazarın bu hafta ilk defa Seğmenler Mahallesi’ndeki pazar yerine kurulması talimatına az sayıdaki pazar esnafı uydu. Pazar esnafının Seğmenler Mahallesi’ndeki pazarda tezgâh açmayarak Gölbaşı Belediye Meclis kararını protesto ettiği gözlendi.

 

KARŞIYAKA MAHALLESİ PAZAR YERİNE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Sabahın erken saatlerinde Karşıyaka Mahallesi’ne tezgâh açan pazarcı esnafının tezgahları güvenlik güçleri ve Gölbaşı Zabıtası tarafından kaldırıldı ve pazar yeri şeritlerle kaplatıldı.

Seğmenler Mahallesi pazar yerine gitmeyen pazarcı esnafı ise Karşıyaka Mahallesi pazar yerinde bekledi.

 

PAZARCI ESNAFI NE İSTİYOR

Seğmenler Pazar Yeri’nin çok dar olduğunu müşterilerinin Karşıyaka Mahallesi’ndeki pazar yerini istediğini belirten pazarcılar “Gölbaşı Belediye Meclis Kararı’na uymayı düşünmüyoruz. Seğmenler Mahallesi’ndeki pazarda tezgâh açmayacağız.” diyerek. Seğmenler Mahallesi’ndeki pazarın dar olması sebebiyle birçok müşterilerden tacize uğradıkları yönünde şikâyet aldıklarını Haymana Yolu trafiğinin söylendiği kadar pazardan etkilenmediğini belirterek “Hepimizin borcu harcı var, bizim İncek’ten Çankaya’dan gelen müşterilerimiz var Seğmenler Pazar yerine gelmezler. Yetkililerden bu kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerini rica ediyoruz. Eski düzenlemenin hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Aksi takdirde tezgâh açmayacağız.” diyerek her gelen belediye başkanının pazarcı esnafı ile uğraşmasından, pazar günlerinin değiştirilmesinden bıktıklarını ifade ederek “Halka sorsunlar, Gölbaşı halkı nereye istiyorsa biz varız. Ama ne bize, nede Gölbaşı’nda yaşayan halka soruyorlar trafiği bahane edip pazar günlerini değiştirmeye kalkıyorlar.” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

 

EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMEYECEĞİZ…

Bir pazarcı esnafı ise pazar günlerinin değiştirilmesine tepki göstererek şunları söyledi: “Biz yıllardır burada ekmeğimiz için çalışıyoruz. Pazar yerimizin değişmesini istemiyoruz. Her gelen belediye başkanı Pazar yerlerinin gününü değiştirmekle uğraşıyor. Meclis üyesi ve bunun gibi kişilere zor geliyormuş trafik yoğunluğu. Trafik kalabalık olunca marketler iş yapmıyormuş. 500 kişi buradan ekmek yiyor. Halk da mağdur oluyor, esnafta mağdur oluyor. Pazarda 2 liraya satılan domates, aynı domates markette 5 lira. Bu kadar kişinin ekmeği ile oynamaları hoşlarına gitti mi? Sevinsinler şimdi. Mesai vakti trafik akşamüstü sıkışıyor. Bir günde böyle olsun. Sabahtan beri buradayız, bunların yüzünden evimize ekmek götüremeyeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER