Korona virüsten sonra meclis ilk kez toplandı

Gölbaşı Belediye meclis toplantısı korona virüs tedbirleri kapsamında uzun aradan sonra ilk kez bir araya geldi.

Korona virüsten sonra meclis ilk kez toplandı
 Gölbaşı Belediye meclis toplantısının Temmuz ayı oturumda meclise sunulan başkanlık yazısında gündemde Gölbaşı Belediyesi Spor Kulübe nakdi yardım talebinde bulunuldu.  Gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması, spora teşvik edilmesi ile amaçlanan spor kulübünün etkili çalışması için, Gölbaşı Belediyesi tarafından 70 bin Türk Lirası nakdi yardım desteği alındı.

İlgili Başkanlık yazısı hakkında söz alan MHP meclis üyesi Uğur Mirza; “Ülkemiz her sektörü ile zor bir süreçten geçti. Bundan en çok etkilenen kurumlardan biri de amatör spor kulüpleri oldu. Biz de sporun içinden geldiğimiz için Gölbaşı Spor Kulübü bizim değerlerimizden biridir. Spor kulüpleri dar bir boğazdan geçiyor. Özellikle bizim spor kulübümüz gibi diğer spor kulüplerinin giderleri çok fazla. Bu nakdi yardımların yükseltilmesini rica ediyoruz ki, önümüzde ki sürecin de ne olacağını bilmiyoruz. Spor kulübümüz ayakta kalsın ki, Gölbaşımızın her zaman yüz akı olsun” diyerek Gölbaşı Belediyesi Spor Kulübüne istenilen yardımın arttırılması talebinde bulundu.

Bunun üzerine Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yardımın 100 bin Türk Lira olması yönünde ki kararı meclis üyelerine sundu. İlgili başkanlık yazısı meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 23:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER