Kaymakam Bilgihan'dan anlamlı Cumhuriyet Bayramı mesajı

Kaymakam Bilgihan'dan anlamlı Cumhuriyet Bayramı mesajı

Kaymakam Bilgihan'dan anlamlı Cumhuriyet Bayramı mesajı

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan,Cumhuriyeti Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Mesajında Gölbaşı halkının Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Kaymakam Bilgihan şu ifadeleri kullandı;

"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız,  eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmış ve bu kutlu zafer, Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur. Cumhuriyet getirdiği kazanımlarla ekonomik, sosyal ve siyasi hayatımıza da büyük bir ivme kazandırmıştır. Her geçen gün gelişen sosyo-ekonomik yapısı, dinamik ve genç nüfusu, olgunlaşan demokrasisi ile Türkiye Cumhuriyeti dünyada söz sahibi bir ülke haline gelmiş ve Atatürk’ün gösterdiği hedef olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafe kat edilmiştir.

Türk milletinin sarsılmaz iradesi, birlik ve beraberlik ruhu ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi; tüm zorlukları aşmamızda bizlerin yol göstericisi olmuştur ve olmaya devam edecektir.
Bu bağlamda Cumhuriyetimizin 97.kuruluş yıldönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum."

Tülay BAYDAR BİLGİHAN

Gölbaşı Kaymakamı

YAKUP KARAGÖZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157