İnsani Değerler Hareketi Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü'den gönüllülere çağrı

İnsani Değerler Hareketi Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü'den gönüllülere çağrı

İnsani Değerler Hareketi Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü'den gönüllülere çağrı

Evet , itiraf ediyorum ki ; "Büyük Resmide"
"En Büyük Resmide" Çizeni , çizdireni , yazanı , yazdıranı , oynayanı , oynayatanı , kuklayı , kuklacıyı , büyük aktörleri yakından gördük. Ve bunu yenide görmedik . Görmemizi sağlayan bazı cümleleri sizinle paylaşmak istiyorum.  
"Allah'ın birliği ve Peygamberinin risaleti dışında hiç bir mutlak hakikatimiz yoktur." 
"Örgütlenmiş küçük gruplar örgütlenmemiş büyük yığınları kontrol altına alır ve yönetirler." 
"Tek başınıza olsanızda hakla hakikatle birlikte olun." 
"İlkeleriniz için tek başınıza olduğunuzu düşünün ve sağa sola bakınmadan kararlı bir şekilde yürümenin onurunu yaşayın." 
"Kimsenin sırtına binmeden , kimseyide sırtımıza almadan , yol yürümenin kıymetli olduğuna kalben inanın."
"Hürriyet aziz bir şeydir kimse kimseye hürriyetini vermesin . İnsan ancak Allah'a kul olur." 
"Kendi alanında yapabileceğin işler ve güzellikler var iken bahane üretip tembellik yapma."
"Doğrulukta ELİF gibi , kullukta ve tevazuda VAV gibi olmalısın."
     Genel olarak Türklerin kabul ettiği bir İslam yorumu olan YESEVİ-HANEFİ-MATURİDİ çizgi , Arnold J. Toynbee  nin büyük tehdit dediği "Kuzey Müslümanlığı" kavramını dinleyip okuduğumuz günden itibaren ve en önemlisi ; 
     "İnandığı gibi yaşamayanlar , yaşadıkları gibi inanırlar." Cümlesini içselleştirip o doğrultuda bir yaşam nizamı tertibinin gayretinde olduğumuz günden beri hepsini ve herşeyi net bir şekilde görüyoruz. Belirli bir tercübeye sahip , ilim irfan sahibi insanların aktarımı , ilmi gerçekler ve bilimsel veriler ışığında "Aklımızı ve Beynimizi" kiraya vermeden cemiyetçilik yapmaya çalışıyoruz.
     Nefes almakta zorlandığımız oluyor , şükür ki ilminden , ahlakından , mücadele azminden ve kararlılığından , helal-haram hassasiyetinden ve en önemlisi "Hasbiliği" ve "Delikanlılığı" tescillenmiş kendini unutmuş toplum ve cemiyet için fiili duada olan "Babayiğit" can Gardaşlarımız , Ağabeylerimiz ve ana yerine , baba  yerine koyduğumuz "Dua Ağacı" eli öpülesi büyüklerimiz var Rabbim varlıklarını daim etsin. Hepsine sağlık , sıhhat ve afiyetler  niyaz ediyorum. 
       Son söz ; söylesen söz olur , söylemesen dert olur. Üzüldüğümüz nüfusumuzun %15.2 si gençlerden oluşuyor. 
( 15-22 yaş arası ) Değerlendirilebilirse büyük bir potansiyel , aksi halde büyük bir sorun yumağı olabilir. İyi niyetli yapılan bütün çalışmalar kamu , yerel , sivil , bireysel hepsi 
     *Ahlaki yozlaşmayı 
     *Çalışma ve üretme arzusunun azalmasını 
     *Eğitim hayatının önemini yeterince kavramayı 
     *Her türlü bağımlılığı ( Başta madde bağımlılığı ardından teknoloji bağımlılığı) gibi git gide kronikleşen sorunlarımızın çözümde etkili olamıyor
      Acizane bir talebimiz , hiç bir fırka , cemiyet , ideolojik grup , meşrep , mezhep ve mensubiyet ayırt etmeden "VİCDAN VE SAĞ DUYU" sahibi her birey daha gayretli olsun. Herkes "ÖNCÜ OLSUN" "LİDER OLSUN" gençlere ,  aileye , topluma ve topluma ait olan her şeye "EMEK" verelim. Kıymetli işlere destek olalım. Motivasyonu yüksek tutalım ve başaralım. Birliğimize , dirliğimize katkısı olabilecek her fiilin madden manen yanında olalım bizi biz yapan "DEĞERLERİMİZİ" kıyamete kadar yaşatacak disiplini ve azmi ortaya koyalım. 
      Selam ve muhabbetler...

İnsani Değerler Hareketi Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü

         İNSANİ DEĞERLER HAREKETİ  DERNEĞİ 
                          BAŞKANI
                  ALİ İHSAN GÜÇLÜ

Yakup Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER