GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN HARÇ DESTEĞİ ULUSAL BASINDA

Gölbaşı Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (TYT-AYT-YDT) girecek öğrencilerin başvuru ücretlerini karşılaması ulusal basında geniş yer buldu.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN HARÇ DESTEĞİ ULUSAL BASINDA

Gölbaşı Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik anlayışı ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla başlattığı uygulamaları aralıksız devam ediyor. Başkan Ramazan Şimşek’in talimatıyla, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (TYT-AYT-YDT) girecek öğrencilerin başvuru ücretini karşılama kararı alındı.

Kararın duyurulmasının ardından başvurularını tamamlayan öğrenciler başvuru merkezlerine akın etti. 19 Şubat’ta başlayan harç desteğine kısa sürede yüzlerce öğrenci başvurdu.

Gölbaşı Belediyesi’nin öğrenci dostu uygulaması ulusal basında da geniş yer buldu. Desteğe ilişkin Başkan Şimşek, TV100, Ülke TV, Kanal 7, Bengü Türk ve Lider Haber’e açıklamalarda bulundu.

“Sınav harçlarını Gölbaşı Belediyesi olarak biz karşılıyoruz”

“Biz öğrencilerin bir gün değil her zaman yanlarında olmaya devam ettik.” diyen Başkan Şimşek “Göreve geldiğimiz 2019’da tüm dünya pandemiyle karşı karşıya kaldı. Biz o dönemde e-kampüs, e-dershane ile öğrencilerimize derslerinde yardımcı olmak için çalıştık. O dönemde taşra mahallemize ücretsiz internet götürdük. Günlük 1700 tane öğrencimize ücretsiz servis hizmeti veriyoruz. 2 yıldır da üniversite sınavına girecek gençlerimizin evlatlarımızın, sınav harçlarını Gölbaşı Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Bununla da bitmiyor. 3 bin tane okula yeni başlayan öğrencimize kırtasiye desteği veriyoruz. Öğrencilerimizin, her zaman her daim yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Gençlerin yanında olmayı borç olarak görüyorum”

Başkan Şimşek, harç desteği dolayısıyla öğrencilerden ve vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını belirterek “Tepkiler o kadar güzel ki. Bunu biz 2 yıldır yapıyoruz ama gelenek haline getireceğiz. Çünkü öğrencilerimiz bizim için çok önemli, bu ülkenin geleceği onlara bağlı. Şu anda İHA’ları SİHA’ları, TOGG’ları üreten bu gençlere birçok şey borçluyuz. Belediye başkanları, Ramazan ağabeyleri olarak her zaman bu gençlerin yanında olmayı bir borç olarak görüyorum. Her zamanda yanlarında olacağım. Allah nasip eder 31 Mart’ta Cumhur İttifakı olarak yeniden başkan olduğumuzda, bu uygulamaya devam edeceğiz.” dedi.

Başvurular

Sınav ücreti desteğinden yararlanmak isteyenlerin sınav giriş belgesi, ödeme dekontu ve geçerli bir iban numarasıyla beraber Merkez Belediye Binası, Prof. Dr. Fuat Sezgin Aile Yaşam Merkezi ve İncek Ek Hizmet Binasına gelerek başvuru yapması gerekiyor. Başvurular 28 Şubat’a kadar haftanın her günü belirlenen merkezlerde 08.00-17.00 saatleri arasında alınacak.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER