GÖLBAŞI BELEDİYESİ İŞ ARAYAN VATANDAŞLARLA İŞVEREN ARASINDA KÖPRÜ OLUYOR

Gölbaşı Belediyesi iş arayan vatandaşlarla işvereni bir araya getirdi. Kariyer Noktası'na başvuran yüzlerce Gölbaşılı iş sahibi oldu.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ İŞ ARAYAN VATANDAŞLARLA İŞVEREN ARASINDA KÖPRÜ OLUYOR

Gölbaşı Belediyesi bünyesinde işsizlik sorunun önüne geçmek için oluşturulan Gölbaşı Kariyer Noktası iş arayan vatandaşların başvuru adresi oldu. Ekipler tarafından Gölbaşı ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren firmalarla görüşülerek kadro açıkları öğreniliyor.  İş arayan vatandaşlar tarafından Kariyer Noktası’na bırakılan CV’ler tek tek değerlendirilmeye alınarak, beceri ve yeteneklerine göre personel arayan firmaların uygun iş kollarına yönlendiriliyor.

Kariyer Noktası sayesinde vatandaşın iş arama, işverenin ise işçi bulma sorununun önüne geçilmesi hedefleniyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in talimatlarıyla kurulan Kariyer Noktası şu ana kadar 400 kişiye iş bulma imkânı sağladı.

“Vatandaşlarımıza yeni iş kapısı bulmak için durmadan yorulmadan çalışacağız”

İşveren ile iş arayan arasında köprü olduklarını belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Belediye olarak firmalarla tek tek görüşecek işsizlik sorunun önüne geçmeye çalışıyoruz. İşverenle iş arayanı buluşturuyoruz. Bir kişinin bile iş bulmasına yardımcı olmak bize mutluluk veriyor. İş arayanları, meslekleri ve kişisel yetenekleri doğrultusunda firmalarla buluşturuyoruz. İstihdam sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza yön veriyoruz. Vatandaşlarımıza yeni iş kapıları bulmak için durmadan yorulmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER