GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE EĞİTİM

Gölbaşı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından personele yönelik, iletişim, sorun yönetimi, kriz yönetimi ve kurumsal itibarın korunması gibi başlıkların olduğu eğitim programı başlatıldı.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE EĞİTİM

Hizmet belediyeciliğinde ön plana çıkan Gölbaşı Belediyesi, vatandaşlarla iletişimi güçlendirmek için personele yönelik eğitim programı başlattı. Eğitimin ilk gününe Selçuk Üniversitesi eski dekanı, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kurucu Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç katıldı. Karakoç, personele empatinin önemi, iletişim kurarken dikkat edilmesi gerekenler, iletişim yöntemleri, iletişimde önemli olan unsurlar hakkında bilgi verdi.

Samimi bir ortamda geçen programa Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, birim müdürleri ve personel katıldı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimler sırasında belediye çalışanlarına, sorun yönetim süreci, sorun yönetimi uygulaması, sorun yönetimi sağladığı faydalar, kriz tanımı, krizi meydana getiren etkenler, potansiyel krizlerin saptanması, kriz yönetimi stratejileri ve maddeleri, kriz yönetimi planı, kriz yönetimi ekibi, kriz iletişimi, kurumsal iletişim ve kurum kimliği, sosyal sorumluluk, itibar nasıl yönetilir, kurumsal itibarın korunması, kurumsal itibarın sağladıkları, itibar yönetimi değerlendirilmesi, kurum içi iletişim ve kurum içi halkla ilişkiler konu başlıkları altında sunumlar yapılacak.

“Hedefimiz en iyi hizmeti vermek”

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Personelimizin vatandaşlarla iletişim kurarken nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmesi, olası kriz anlarında gerekli çözüm yollarını bulmasını sağlamak için eğitimler başlattık. Hedefimiz ailemiz dediğimiz Gölbaşılı vatandaşlarımıza en alt kademeden en üst kadememize kadar en iyi hizmeti vermek.” dedi.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER