GÖLBAŞI BELEDİYESİ EKİPLERİNDEN RUHSAT DENETİMİ

Gölbaşı Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerince ilçede faaliyet gösteren işletmelere ruhsat ve uygunluk denetimi yapıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, esnafa mağdur olmamaları için yasalara uygun hareket etmeleri uyarısında bulundu.

GÖLBAŞI BELEDİYESİ EKİPLERİNDEN RUHSAT DENETİMİ

Gölbaşı Belediyesi, ilçede kayıt dışı ekonominin önüne geçmek için işyerlerine yönelik ruhsat denetimlerine devam ediyor. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri Gölbaşı’nın çeşitli noktalarında faaliyet gösteren işletmelerde işyerinin açma ve çalışma ruhsatı, hijyen ve yangın tüpü denetimi gerçekleştirdi.

Ayrıca iş yeri açma beyannamesinde yer alan koşullara uygunluk denetimi yapıldı.

Ruhsatsız faaliyet gösteren işletmeler hakkında durum tespit tutanağı tutan ekipler eksiklerin giderilmesi için uyarılarda bulundu. Denetimlerin ardından gerekli koşulları yerine getiren esnafa ruhsatları teslim edildi.

Mağdur olmamak için yasalara uyalım

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, esnafın mağdur olmaması için yetkilerin uyarılarını dikkate alması gerektiğini belirterek “Esnaflarımızın yasallara uygun hareket etmesini istiyoruz. Sorumluluklarını yerine getiren esnafımızın mağdur olmasını önlemek için çalışmalarımız ve denetimlerimiz sürecek” dedi.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER