Gölbaşı Belediyesi; AGROTEC Tarım Fuarı ile Yerli ve Yabancı Turistleri Ağırladı

Tarım Sektörü 16-19 Eylül’de AGROTEC 2021 24. Uluslararası Tarım Fuarı’nda buluştu. Tarım fuarına ev sahipliği yapan olan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Söz vermiştik,yaptık. Gölbaşı hak ettiği yere gelecek” dedi.

Gölbaşı Belediyesi; AGROTEC Tarım Fuarı ile Yerli ve Yabancı Turistleri Ağırladı

Balkanlardan Türki Cumhuriyetlere uzanan coğrafyanın, en büyük buluşma noktası AGROTEC 2021 24. Uluslararası Tarım Fuarı,bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı. Organizasyon yerli ve yabancı pek çok katılımcıyı bir araya getirdi 16-19 Eylül tarihleri arasında Gölbaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gölbaşı Belediyesi Fuar Alanı’nda organizasyonun devam edeceğini söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek;

“Gölbaşı hak ettiği yere gelecek demiştik.El ele omuz omuza, başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla,siyasi büyüklerimiz ile muhtarlarımızla birlikte Gölbaşını hak ettiği yere getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Gölbaşı Fuar Alanı’nda gerçekleşen fuarda; Tarım Makineleri, Traktör ve Ekipmanları, İş Makineleri, Ürün Depolama Makineleri, Sulama Ekipmanları, Tarım İlaçları, Gübre, Organik Tarım, Sera, Sebze ve Meyve Fidancılığı, Hayvancılık, Drenaj Teknolojileri, Peyzaj ve Tarıma dair tüm ürünler yerlerini aldı. Bünyesinde tarım, hayvancılık, su ve yem endüstrisi ile tohum ve fidancılığı da bulunduran AGROTEC 2021’in açılış töreni saat 13.00’de MHP Genel Başkan Yardımcısı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İlçe Müdürlükleri,Keçiören Belediye Başkanı, Milletvekilleri, İlçe Kaymakamı,kooperatifler yerli ve yabancı birçok siyasi ismin katılımı ile gerçekleşti. 

Yüz altmışın üzerine katılımcı ve üç yüzün üzerinde markanın katılımı ile gerçekleşen fuarın açılışında konuşan Başkan Ramazan Şimşek, konuşmasında, Gölbaşı Belediyesi olarak tarım ve hayvancılıkla ilgi gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti. Kurban kesim alanı ve fuar alanı ile ilgili projelerinin Türkiye’de bir numara olduğunu anlatan Ramazan Şimşek, fuarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Öğrencilere yönelik çalışmalarından da bahseden Şimşek; “2019’da yerel seçimlerinde bir söz vermiş, Gölbaşı’nı ‘’Yüzüncü Yılın Modern Kenti’’ yapacağız demiştik. Turizm, sanayi, öğrenci ve tarım kenti özelliklerini taşıdığını söylediğimiz Gölbaşımızda, bu özelliklerine layık projeler gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Üniversiteler caddesi projemiz ile gençlerimize birçok imkân sunmayı planlıyoruz. Turizm ile ilgili yıllardır çözülmeyen Tulumtaş Mağarası sorununu çözüme kavuşturduk. Birkaç ay içinde hizmete sunacağız inşallah. Tarım şehri olan bir bölgede tarım fuarları yapılamıyor, havyan kesimleri İslami kurallara göre yapılamıyordu. Ancak bizler fuar alanı projemizi hayata geçirerek çok amaçlı bir kompleksi vatandaşlarımıza sunduk ve verdiğimiz sözü tuttuk. Oğulbey Mahallesi muhtarına yardımlarından ve diğer mahalle muhtarlarımıza da desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum’ ’dedi.

İlçe kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, TKDK Başkanı Dr. Muhammet Adak ve AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan yaptığı konuşmada; Gölbaşı’nın bir tarım şehri olduğunu ve tarımın teknoloji ile birleşmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Fuarların ihracat kapasitesi için önemini vurgulayan ve hayvan pazarı ve tarım fuarı projelerinde gösterdiği başarıdan dolayı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i tebrik etti. Gölbaşı’nın gelişmesi için gösterdikleri çaba ve emekten dolayı teşekkürlerini sundular. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarıma verdiği desteklerden bahseden Korkmaz, bakanlık olarak tarıma ve çiftçiye desteklerinin daim olduğunu söyledi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya konuşmasında, Gölbaşı’nın gelişiminde büyük katkısı bulunacak olan çok amaçlı bir tesisinin yapımında emeği geçen Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e, çalışma arkadaşlarına, Belediye Meclisi üyelerine ve Oğulbey Muhtarı’na teşekkürlerini iletti. Gölbaşı’nın aslında metropol bir ilçe olduğunun altını çizen MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya;’’Gölbaşı metropol ile kırsalın birleştiği bir ilçemiz. Bu bağlamda Ankara’nın böyle bir alana ihtiyacı elbette vardı. Uzunca bir süredir böyle bir fuar alanı temennimiz sürüyordu. Bugün burada bu temennimizin gerçekleştiğine şahit olduk. Bu konuda emeği geçenlere ve kırsal mahallerin kalkınması konusunda yaptığı çalışmalarla verdiği destekler için Tarım ve Orman Bakanlığı’na da ayrıca teşekkür ediyorum. Gölbaşı’nın bir çocuğu ve Milletvekili olarak, seçim beyannamemizde de verdiğimiz bir söz olan fuar çalışmasına büyük bir önem verdik.Tarım tüm ekonomik sektörlerin temel sektörüdür. Dolayısıyla bugün burada, Gölbaşımızda çiftçimiz ile buluşan, AGROTEC 24. Tarım Fuarını düzenleyen ve fuara katılan bütün firmalara teşekkürlerimi sunuyorum’’dedi.

Kurdele kesimi ve dualar ile devam eden fuar açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Fuar alanını büyük bir ilgi ile gezen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya ve Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek stantları ziyaret ederek katılımcılar ile sohbet etti. ’’Süt Sağma Yarışması’’ etkinliği ile devam eden AGROTEC 24. Tarım Fuarı’nda 8 süt üreticisi yarıştı. Yarışmada birinci olan Necla Aydınlı, tam altın ödülünü bizzat MHP Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’nın elinden alırken, ikinci olan Sultan Işıkdemir, yarım altın ödülünü AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve Gölbaşı Ziraat odası Başkanı Sadullah Karaaslan’ın elinden aldı. Üçüncü olan Emel Okçu ise küçük altın ödülünü Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz ve TKDK Başkanı Dr. Muhammet Adak’ın elinden aldı. Katılımcıların tamamı çeyrek altın kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER