Ankara'nın Başkent oluşu'nun 99. yılında Gölbaşı belediyesi çocuk trafik eğitim parkı'nı açıyor

Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmek, geleceğin bilinçli sürücü ve yayalarını yetiştirebilmek için okul öncesi, ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin uygulamalı trafik eğitimi alabilecekleri Trafik Eğitim Parkı açılıyor.

Ankara'nın Başkent oluşu'nun 99. yılında Gölbaşı belediyesi çocuk trafik eğitim parkı'nı  açıyor

Çocuk Trafik Eğitim Parkı, 13 Ekim Perşembe günü Ankara’nın Başkent oluşunun 99.yılında açılıyor.

6.100 metrekare alanda trafik eğitimi

Gölbaşı’nın Eymir Mahallesi’nde 6.100 metrekare üzerine kurulmuş olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı; çocuklara trafik eğitiminin yanı sıra AFAD ve ilkyardım eğitimi verecek şekilde yapıldı. Alanda; 1 adet 3 derslikli eğitim binası, 10 adet özel yapım akülü eğitim aracı, 1 adet AFAD binası, 1 adet ilkyardım binası, 1 adet amfi, 1 adet gözetleme kulesi, 1 adet üst geçit, tam otomatik sinyalizasyon sistemi, 1 adet tren istasyonu ve tren yolunun yanı sıra 3 – 12 yaş trafik eğitim pisti bulunuyor. Bisiklet yolları ile küçük şehir merkezi şeklinde tasarlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı, 18 yaş grubuna kadar hitap edebilecek bir Trafik Eğitim Kompleksi olarak Gölbaşılılar ile buluşuyor.

Ankara’nın Başkent oluşunun 99.yılında Eğitim Parkı’nda Minyatür Ankara

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın, Ankara’nın Başkent oluşunun 99.yılında açılması dolayısıyla, Başkent’in Anıtkabir, İlk Meclis Binası da dâhil olmak üzere en önemli simgesel yapıları park alanında minyatür şeklinde bulunuyor.

“Farkındalık sahibi çocuklar yetiştireceğiz”

Miniklerin eğlenirken öğrenmesini sağlayacak Çocuk Trafik Eğitim Parkı ile geleceğin bilinçli bireylerini yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Çocuklarımızın farkındalık sahibi bilinçli bireyler olarak yetişmeleri en büyük arzumuz. Geleceğin sürücü adayları olarak, trafik kurallarını bilmeleri ve ilkyardım eğitimi almalarını hem onların hem de ailelerinin huzuru için bir şart olarak görüyoruz.” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan trafik kazalarının çoğunun bilinçsiz araç kullanımı dolayısıyla ortaya çıktığını belirten Başkan Ramazan Şimşek, “Bizler evlatlarımızı bu bilinçsizlikle yetiştirmek istemiyoruz. Gölbaşı Belediyesi olarak, oluşturduğumuz Çocuk Trafik Eğitim Parkı ile Gölbaşılı yavrularımızın erken yaşta trafik eğitimi almalarını ve kendilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz. Hem bir baba hem de bir Belediye Başkanı olarak, evlatlarımızın güvenliğine çok büyük önem veriyorum. Burada alacakları eğitimlerin, hayatları boyunca onlara ve etraflarındakilere büyük katkıları olacağına eminim. İlkyardım ve AFAD eğitimi ile acil durumlarda nasıl davranacağını bilen, farkındalık sahibi çocuklar yetiştirecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157