Ankara Barosu'nda yeni başkan Mustafa Köroğlu oldu

Gölbaşılı Avukat Özgür Sağlam da Türkiye Barolar Birliği delegesi olarak seçildi.

Ankara Barosu'nda yeni başkan Mustafa Köroğlu oldu

Ankara Barosu 67. Olağan Genel Kurulunda Demokratik Sol Avukatlar grubunun adayı Avukat Mustafa Köroğlu kullanılan oyların yüzde 71’ini alarak Baro Başkanı seçildi.  Gölbaşılı Avukat Özgür Sağlam da Türkiye Barolar Birliği delegesi olarak seçildi.

Ankara Barosu 67’inci Olağan Genel Kurulu Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. 21 bin 319 kayıtlı avukatın bulunduğu Ankara Barosu’nda başkanlık için Demokratik Sol Avukatlar Grubu’ndan (DSA) Mustafa Köroğlu, Avukat Hakları Grubu’ndan (AHG) Hakan Gönenç ile Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan (ÖÇAV) Linda Sevinç Hocaoğulları yarıştı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde kurulan 54 sandıkta avukatlar yeni baro başkanlarını belirlemek için oy kullandı. 9’da başlayan oy verme işlemi 17’de sona erdi, sayıma geçildi. Seçimde; 11 bin 350 kişi oy kullandı. Oyların; 10 bin 445’i geçerli sayılırken, 905 oy ise geçersiz sayıldı.

KÖROĞLU FARKLI KAZANDI

Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Mustafa Köroğlu, rakiplerine ciddi fark atarak; Ankara Barosu’nun yeni başkanı seçildi. Seçimde; Köroğlu 7 bin 416 oy alırken; rakipleri Gönenç bin 804 oyda, Hocaoğulları ise bin 489 oyda kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER