3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NDE ‘ENGELSİZ’ GECE

MHP Ankara İl Başkanlığı ve Gölbaşı Belediyesi koordinesinde, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin ve Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya’nın organizasyonunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve akülü araç dağıtımı gerçekleştirildi. UYUM öğrencileri ve davetliler Dünya Engelliler Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte doyasıya eğlendi.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NDE ‘ENGELSİZ’ GECE

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Gölbaşı Belediyesi ve MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı koordinesinde engelli vatandaşlar için yemek organizasyonu gerçekleştirildi. Organizasyona MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin, Ülkü Ocakları Gölbaşı İlçe Başkanı Umut Ceylan, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Organizasyonda Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi (UYUM) öğrencilerinin halk oyunları, Kafkas, zeybek ve ritim gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı. Katılımcılar gecenin ilerleyen saatlerinde çalan müziklerle doyasıya eğlendi.

Yemek programında MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin ve Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya’nın işbirliğiyle engelli bireylerin yaşam kalitesini arttırmak, günlük hayatta daha bağımsız olmaları adına tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu. Proje kapsamında toplam 77 adet akülü engelli aracı, 55 adet tekerlekli sandalye, engelli hasta transferi için 1 adet katlanabilir lift ve 500 adet okul çantası dağıtıldı.

“Engelleri kaldırmak için ant içtik”

Göreve geldiği ilk günden itibaren engelsiz bir Gölbaşı için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “2019 yılında göreve geldiğimizden beri engellilerin yanındayız ve bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hiç bir zaman sizleri, sizinle yalnız bırakmayacağım.  Sadece ben değil eşim Yeşim Şimşek’le birlikte her zaman yanınızda olacağıma söz veriyorum. Engelsiz bir Gölbaşı için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğim. Sevgi dayanışma ve empatiyle engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz inşallah. Sevgi varsa engel yoktur.  Engelsiz bir toplum için elimizden geleni yapacağız.  Engelleri kaldırmak için ant içtik.  Engelsiz kaldırımlar, engelsiz oyun alanları, UYUM’u kurduk.  Hepinizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum. İyi ki varsınız.” İfadelerini kullandı.

“Yılın 365 günü yanınızdayız”

MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin ise “Milliyetçi, Ülkücü belediyecilikte sosyal bir proje olarak düşündüğümüz, engelli vatandaşlarımız için yurtdışından getirdiğimiz araçlarımız geldi. Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatarak yılın bir günü değil yılın 365 günü yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. İstediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz,  telefonum sizlere her zaman açık.” diye konuştu.

Program, Başkan Şimşek’in davetlilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER