GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN ŞİMŞEK, HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gültekin Akengin, öğretim üyeleri ve öğrencilerle Sahil Park’ta düzenlenen kahvaltı programıyla bir araya geldi.

GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN ŞİMŞEK, HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Başkan Şimşek, programda öğrencilerin istek, görüş ve önerilerini de dinleyerek öğrencilerin projeleri hakkında bilgiler aldı. Çalışma ve projelerle tek tek ilgilenen Başkan Şimşek, belediye olarak bu çalışmaları değerlendirmeye alacaklarını belirterek öğrencileri tebrik etti.

Başkan Şimşek; Gölbaşı’nın tarım, turizm, sanayi, teknoloji, spor kenti olmasının yanında önemli bir öğrenci kenti de olduğunun ve her zaman öğrencileri desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Başkan Şimşek, üniversite öğrencilerinin Gölbaşı'nın sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına katkı sağladığını belirtip üniversitelerle iş birliği ve beraberlik içinde olmanın önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Gölbaşı Belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca destekçisi olmak, onların daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için elimizden gelen her şeyi yapmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Öğrencilerimizin şehrimize kattığı dinamizm ve enerjiyle Gölbaşı'nı daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Onların her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz."

Değişimi Hep Birlikte Yapıyoruz, Elinizde Bir Proje Varsa Hiç Çekinmeyin Getirin

Başkan Şimşek, “Biz üniversitelerimizle, hocalarımızla beraber çalışmayı tercih ediyoruz. Büyük Gölbaşı Merkez Projemizde, Nostaljik Tramvay’da, Tulumtaş Mağarası’nda proje geliştirme aşamalarında üniversitelerimizle her zaman beraber çalıştık. Siz kıymetli gençlerimize şunu söylemek istiyorum; elinizde bir proje varsa hiç çekinmeyin, getirin. Belediye Başkanınız olarak, Ramazan abiniz olarak her daim sizi dinleriz, projelerinizi dikkate alırız. Hiçbir emek karşılıksız kalmaz. Biz büyük bir aileyiz ve ilçemizde her zaman istişare halinde ilerliyoruz. Siz gençlerimizden tek ricamız çok çalışmanız. Zirveye helikopterle çıkarsanız hiçbir anlamı olmaz, ama emeklerinizle aşama aşama çıkarsanız bu en değerlisidir.” dedi.

Grafik tasarım alanında ödüllü bir yarışma düzenleyeceklerini açıklayan Başkan Şimşek, “Gölbaşı Belediyesi logosu ile ilgili üniversite öğrencilerimiz için bir yarışma düzenleyeceğiz. Bizim kaliteli grafik tasarımcılara her zaman ihtiyacımız var. Çalışmalarınız bizim için çok değerli. Gölbaşı’ndaki öğrencilerimizin Gölbaşı logosu yapması çok da anlamlı olur.” şeklinde konuştu.

Kahvaltı programının ardından öğretim üyeleri ve öğrenciler tekne ile göl turu yaptıktan sonra Tulumtaş Mağarası’nı ziyaret etti.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER