Çubuk-1 barajı rekreasyon alanı Ramazan ayında da dolup taşıyor

Yıllar sonra baştan aşağıya yenilenerek hizmete açılan Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, Başkentlilerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Çubuk-1 barajı rekreasyon alanı Ramazan ayında da dolup taşıyor

 Bahar aylarının gelmesi ve Ramazan ayının başlamasıyla iftar sofralarını Büyükşehir Belediyesinin rekreasyon alanları ve parklarına taşıyan vatandaşların özellikle hafta sonları mekân tercihlerinin başında Çubuk-1 Barajı yer alıyor.

    Su tutmaya da başlayan baraj; yenilenen çevresi, Atatürk Evi, etkinlik, mesire ve yeşil alanları, serası, spor sahası ve doğal güzellikleriyle gece ve gündüz adeta bir görsel şölene ev sahipliği yapıyor.

 

TEMİZ, HUZURLU VE GÜVENLİ ORTAM

   Tarihi önemi ve merkeze yakınlığıyla toplamda 423 bin metrekarelik alana sahip baraj; otopark, piknik masaları, spor ve yürüyüş alanları, bisiklet yolları ve çocuklara özel oyun alanlarıyla da Başkentlilere temiz, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlıyor.

    Ramazan ayında iftarlarını Çubuk-1 Barajı’nda açmayı tercih eden vatandaşlar ise yıllar sonra aileleriyle keyifli vakit geçirmekten duydukları mutluluğu şu sözlerle özetliyor:

-Miraç Yılmaz: “9 yaşındayım, burayı çok sevdim. Geziyoruz ve top oynuyoruz.”

-Birsen Yalçın: “Daha önce eşimle gelmiştik şimdi de annelerimizi getirdik. Çok beğendik gerçekten. Herkese tavsiye ederiz. Uzaklara gitmeye gerek yok Ankara’ya yakın bir yer. Gelinecek, görülecek bir yer.”

-Oğuzhan Çubuk: “Biz normalde Ankara’nın ve Türkiye’nin bir çok bölgesinde çadır tatili yapıyoruz. Çocuğumuzla birlikte buraya geldik. Çok güzel bir yer olmuş, nezih ve tertemiz. Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun. Eski haline göre cennete dönmüş burası. Ankara’da herkese tavsiye ederim.”

-Meltem Çubuk: “Burası hakkında çok kötü konuşuyorlardı daha önceden, biz geldiğimizde ise bambaşka bir yere dönüştüğünü görmüş olduk. Her hafta sonu buradayız, sabahtan akşama kadar. Herkesin yaralanabileceği, tertemiz tuvaletlerin olduğu çok güzel bir yer. Nefes almak için çok iyi bir yer.”

-Oktay Günalan: “59 yaşındayım, burası bizim çocukluğumuzda geldiğimiz bir yerdi. Sağ olsun Mansur Başkanımız burayı bize yeniden tesis etti. Çok mutluyuz.”

-Murat Ayan: “Park gerçekten çok güzel, çok büyük emek var burada. Sayın Mansur Yavaş’a teşekkürlerimizi sunarız. Beklentimizin çok çok üstünde bir park olmuş.”

-İbrahim Karakaş: “Hava çok güzeldi, onu değerlendirmek istedik ve buraya iftar yapmaya geldik. Daha önce gelip gezmiştik ancak bugün çok kalabalık.”

-Oğuz Akay: “Buraya piknik yapıp, iftarımızı açmaya geldik. Ankara Büyükşehir Belediyesi sağ olsun, Atatürk’ün yaptırdığı barajı restore ettirdi ve hizmete açtı. Her fırsat bulduğumuzda geliyoruz, Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

-Emel Boztepe: “Ailemle iftar yaptık. İlk kez geliyoruz, bayıldık. Ben buraya 10 yıl önce gelmiştim, küçücük bir su birikintisi vardı sadece. Şu an resmen orman olmuş. Özellikle güvenlik meselesi çok hoşuma gitti, çok nezih ve güzel bir yer.”

-İsmail Çevik: “Daha önce birkaç kez geldim, o yüzden artık sürekli burayı tercih ediyorum. Mansur Başkanımıza gerçekten çok teşekkür ederiz, bize böyle bir alan oluşturduğu için. Yerlerde izmarit bile yok, gerçekten çok temiz ve güvenli bir yer.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER