Ankara'nın gölllerine balık bırakıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü, "Göl ve Göletlerin Balıklandırılması Projesi” büyük ilgi görüyor.

Ankara'nın gölllerine balık bırakıldı

  Bu yıl Başkent’teki göl ve göletlerin balıklandırılması çalışmalarına Mavi Göl’den (Bayındır Barajı) başlandı.

 

YAVRU SAZANLAR SUYLA BULUŞTURULUYOR

          Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Antalya Kepez Üretim Tesisleri’nden alınan 29 bin yavru sazan, Başkent’teki tüm göl ve göletlere bırakılacak.

          Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu da Mavi Göl’de katıldığı balıklandırma çalışmasında, proje ile sportif olta balıkçılığını geliştirerek, bölge halkına sosyo-ekonomik yönden katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

         Başkentlilerin de büyük ilgi gösterdiği balıklandırma çalışmasının detaylarını anlatan Eraslanoğlu, "Bakanlık ve üniversite işbirliği ile Başkent'te balık popülasyonunu artırmak için projeler üretip hayata geçiriyoruz. Hem bölge halkını kalkındırmayı hem de ekolojik sistemi canlı tutarak, yaban su hayatının devamını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

 

GÖLLER BALIK KAYNAYACAK

         Ankara’da balık popülasyonunu artırarak, sportif olta balıkçılığını geliştirmek amacıyla çeşitli işbirlikleri gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi bu yıl balıklandırma faaliyetlerini şu göl ve göletlerde yapacak:

 

-Kızılcahamam:

Üçbaş Göleti

Çeştepe Göleti

Kırköy Göleti

Yukarı Karaören Göleti

Karacaören Göleti

 

-Etimesgut:

Göksu Göleti

 

-Güdül:

Sorgun Göleti

Temelli Göleti

 

-Sincan:

Bucuk Göleti

 

-Çubuk:

Karagöl

Kızılca Göleti

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157