Yüzlerce ağacı göz göre göre kuruttular

Yüzlerce ağacı göz göre göre kuruttular

Yüzlerce ağacı göz göre göre kuruttular
 Gölbaşı’nda faaliyet gösteren bir yüklenici firmanın ağaç dikme şartı ile hafriyat dökümü için izin aldığı alana dikilen ağaçlar kaderine terkedildi.

Tulumtaş’taki döküm sahasının uzak olması nedeniyle kendisine en yakın olan Hacılar Mahallesi 832 ada 1 parseldeki kapalı hafriyat döküm sahasını kullanmak için yetkili mercilerden izin alan yüklenici firma,  ağaç dikme koşulu ile bu alanı hafriyat dökümü için kullandı.

Yaklaşık 80.000 m2’lik hafriyat döküm sahasına yüklenici firma tarafından dikilen ağaçlar ise kaderine terk edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Geleceğe Nefes Ol’ ağaç dikim kampanyasının devam ettiği şu süreçte yüklenici firma tarafından dikilen ağaçların ölüme terk edilmesi tepkilere neden oldu.

Dikilen ağaçların Ankara Büyükşehir Belediyesi mi, Gölbaşı Belediyesi mi yoksa yüklenici firma tarafından mı bakımı yapılacak? Ağaçların kaderine terk edilmesi kimin suçu?

Bu soruların cevabı arayan ve alandaki ağaçların kuruduğunu gören vatandaşlar “Madem ağaç dikiyorsunuz, bakın. Bakımını yapmayacağınız ağaçları neden dikiyorsunuz. Hem onca fidana yazık hem harcanan paraya.” Diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

  

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER