ÖĞRENCİLER HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

Gölbaşı Belediyesi’nin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı ve Sıfır Atık Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler, belediye çalışanları tarafından hem trafik kuralları hem de sıfır atık konusunda bilgilendirildi.

ÖĞRENCİLER HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçmek, geleceğin bilinçli sürücü ve yayalarını yetiştirmek, çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlamak için Gölbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı Gölbaşı İlkokulu öğrencileri ziyaret etti.

Öğrencilere belediye personeli tarafından 6 bin 100 metrekare üzerine kurulmuş olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda uygulamalı olarak trafik eğitimi verildi. Çocuklara trafik eğitiminin yanı sıra ilkyardım hakkında bilgiler aktarıldı.

Sıfır Atık Merkezi’nde eğitim

Öğrenciler daha sonra çöp ayrıştırma ve atıkların ekonomiye geri dönüştürülmesi amacıyla kurulan Sıfır Atık Merkezi’ne geçti.

Sıfır Atık Merkezi’ne gelen öğrencilere, tamamen belediye çalışanlarının emeğiyle atık malzemelerden yapılan uçak, fincan, kayık gibi maketler gösterilirken, iklim krizi, su ve kuraklık konusunda bilinçlendirildi. Atık malzemelerin toplandığı ve atıkların kompost makinesinde geri dönüştürüldüğü alanlar gezdirildi.

Çocuklara ayrıca Sıfır Atık hakkında bilgilendiren çizgi film gösterildi.

“Çocuklar varsa gelecek de var”

 “Çocuklarımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak bizim öncelikli görevimiz.” diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Onları hayata hazırlıyoruz. Geleceğin bilinçli bireylerini yetiştirebilmek için sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu tesislerde minik evlatlarımızın aldığı eğitimler, yaşam boyu onların yanında olacak. Her zaman söylediğim gibi çocuklar varsa gelecek de var.” İfadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda; 3 derslikli eğitim binası, 10 adet özel yapım akülü eğitim aracı, 1 adet AFAD binası, 1 adet ilkyardım binası, 1 adet amfi, 1 adet gözetleme kulesi, 1 adet üst geçit, tam otomatik sinyalizasyon sistemi, 1 adet tren istasyonu ve tren yolunun yanı sıra 3 – 12 yaş trafik eğitim pisti bulunuyor.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER