MHP'li Ilıkan'ın çağrısına Büyükşehir'den yanıt geldi

MHP'li Ilıkan'ın çağrısına Büyükşehir'den yanıt geldi

MHP'li Ilıkan'ın çağrısına Büyükşehir'den yanıt geldi
 ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan’ın Gölbaşı Mezarlığı’ için yaptığı çağrıya Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden olumlu yanıt geldi. Mezarlıkta eksik olan gasilhane, morg gibi yapıların çalışma takvimi içinde yer aldığını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediyesi eksikliklerin giderilerek vatandaşın hizmetine sunulacağını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan’ın Gölbaşı mezarlığındaki musalla taşı ve mescit olmamasına ilişkin eleştirisine yanıt verdi. Ilıkan’ın, Resmi Gazete’de yer alan ‘Mezarlık Yerlerinin İnşaası İle Cenaze Nakil ve Defin İşlemleri Hakkında Yönetmeliği’nin 12. Maddesi’nde mezarlıklarda olması gereken şartları hatırlatmasına da değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

mezarlik.jpg

EN KISA SÜREDE VATANDAŞIN HİZMETİNE SUNULACAK

“Söz konusu yönetmelik, Sağlık Bakanlığı tarafından 19 Ocak 2020 tarihinde yayınlanmış olup, Ankara’da 25 yıldır yapılmayan diğer hizmetler gibi Gölbaşı Mezarlığı’nda gasilhane, morg, mescit, WC ve musalla taşı ile ilgili çalışma takvimi içerisinde planlanmış olup, en kısa süre de vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını, bilgilerinize arz ederiz.”

murat-ilikan.jpg

MHP’Lİ MURAT ILIKAN GÜNDEME GETİRMİŞTİ

ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan. ABB’ye bağlı Gölbaşı Mezarlığı’nda, musalla taşı ve mescit olmamasını eleştirmiş, “İnsanlar en acılı günlerinde namazı başka bir adreste kılıp, defin için başka bir adrese intikal etmek zorunda kalıyor” demişti. Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyetin daha fazla olduğuna dikkat çeken Ilıkan, mezarlıktaki eksikliklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade etmişti.

mezarlik-2.jpg

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER