Gölbaşı'nda 23 Nisan çoşkuyla kutlandı!

Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu balkonlardan sokaklara taştı.

Gölbaşı'nda 23 Nisan çoşkuyla kutlandı!
banner181

 Dünyayı saran korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlar için Gölbaşı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yıl coşkusunu sokaklara taşıdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gölbaşı’nda coşkuyla kutlandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 23 Nisan’ı evlerinde kutlayan çocuklara Gölbaşı Belediyesi unutulmaz bir bayram yaşattı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve beraberindeki heyet gösteri ekipleri ile birlikte mahalle mahalle gezerek çocukların bayramını kutladı.

Balkonlara çıkarak Başkan Şimşek’i ve gösteri ekibini selamlayan çocukların sevinçleri gözlerinden okundu.

Dışarı çıkamasalar da coşkuya balkonlarından ortak olan çocuklar ellerinde ki Türk bayraklarını sallayarak aileleri ile birlikte bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Ailelerin de mutlulukları gözlerinden okunurken, ilk defa evlerinden kutlandıkları bayramın coşkusunu onlar da yaşadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılında Gölbaşı’ndaki okulların bahçelerinden gökyüzüne balonlar bırakılırken, tüm mahallelerde balkonların ve camların süslenmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Kutlamalar çerçevesinde şehir içi gezi treniyle bando eşliğinde müzik ziyafetinin Gölbaşı sokaklarına taşındığı günde gösteriler Karşıyaka Mahallesi'nde başlayarak Gaziosmanpaşa, Şafak, Eymir, Seymenler, Bahçelievler Mahallesi'nde devam etti. Program süresince profesyonel sunucu eşliğinde beş kişiden oluşan Maskot Bando, tüm mahallerde çocuk şarkılarını seslendirdi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ziyaret ettiği Gölbaşı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü'nde bulunan çocuklara Türk bayrağı hediye ederek bayramlarını kutladı.

Gün boyunca devam edecek olan kutlamalar akşam saatlerinde balkonlardan okunacak olan İstiklal Marşı ile son bulacak. 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157