Mehmet Aktay'ın Köpek isyanı

Gölbaşı Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Aktay Redaktör TV’nin canlı yayın konuğu olurken canlı yayında isyan etti.

 Gölbaşı Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Aktay Redaktör TV’nin canlı yayın konuğu oldu.

Mehmet Aktay, İbrahim Eksilmez Moderatörlüğünde gerçekleşen canlı yayında Gazeteci İbrahim Gökdemir’in sorularını yanıtladı.

Sanayi sitesi içerisinde neler yapıldığını sorusu üzerine Aktay şu yanıtı verdi; “Şuanda sanayi sitemiz içerisinde 700 çalışanımız 5 bin civarında da köpeğimiz var. Ankara’da köpeği kaybolan başkan olduğum için beni arıyor. Bunlara da cevap vermek durumunda kalıyorum. Köpekler ile ilgili komisyonlar kuruldu. Köpeklere sağ olsun hiçbir zarar gelmeden sanayi esnafı bakıyor. Sanayi de ki şartlar köpekler için iyi değil. Gelen milletvekilleri sanayiden geçerken sanayi esnafını görmüyor. Sormaları gerekir bir sıkıntınız var mı? Bu köpeklerin size zararı var mı? Diye. Yetkililer nerede? Şimdiye kadar biri çıkıp da siz nasıl korunuyorsunuz diyen olmadı” diyerek sanayi içerinde yer alan köpek barınakların sağlık açısından sıkıntılı olduğunu ifade köpek barınağı sorununun belediyeyi aştığını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan hayvan barınağının sanayi sitesi içerisinde yer almasından doğan sıkıntılar olduğunu ifade eden Aktay; “Hava ile birlikte köpeklerin tüyleri dışkısı esnafa geliyor. Bu da sağlık açısından tehlike arz ediyor. Ne belediyenin ne bizlerin bütçesi onlara bir yere kadar yetebiliyor.  Hayvanların doğada yaşaması için proje üretebilmesi gerekmektedir ve ona göre de tedbir alınması gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157