Büyükşehir'den iş yerlerine dezenfeksiyon desteği,maske dağıtımı ve hijyen kontrolü

Ankara Büyükşehir Belediyesi 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme sürecinde açılan kafe, restoran ve lokantalara sağladığı dezenfeksiyon desteğinden sonra esnafa yönelik hijyen denetimlerini artırırken, maske dağıtmaya da başladı.

Büyükşehir'den iş yerlerine dezenfeksiyon desteği,maske dağıtımı ve hijyen kontrolü
 Koronavirüs salgını nedeniyle 11 Mart tarihinden itibaren gerek sosyal sorumluluk projeleriyle gerekse de halk sağlığı adına salgın tedbirlerini Başkent’te eksiksiz uygulayarak birçok belediyeye örnek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinde de tedbiri elden bırakmıyor.

    Kent genelinde koronavirüs salgını ile mücadeleye 7/24 devam edilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 1 Haziran tarihinden itibaren açılan kafe, lokanta, restoran ve sürücü kurslarına dezenfeksiyon desteğinin sağlanacağını açıkladı.

   Yapılan başvuruları değerlendiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri dezenfeksiyon çalışmalarını hızlandırırken, esnafa da maske dağıtmaya başladı.

 

ANKARA ZABITASI’NDAN İŞ YERLERİNE HİJYEN KONTROLÜ VE MASKE DAĞITIMI

   Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri hijyen çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Ankara Zabıtası da kafe, lokanta ve restoranları hijyen ve sosyal mesafe konusunda denetleyerek esnafa maske dağıtıyor.

     Normalleşme sürecinin başlamasıyla rehavete kapılmadan hijyen kurallarına uygun davranılması gerektiğinin altını çizen Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, iş yerlerine yönelik kontrolleri artırdıklarını belirterek, sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda da uyarılarda bulundu:

“Başkentimizde koronavirüs salgın sürecinden yeni normal dediğimiz bir aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Belediyemizde hemen bir başvuru açıp, dükkanlarını dezenfekte ettirmek isteyen işletmeleri sıraya aldık. Bu talepleri gerçekleştirdik. 1 Haziran itibarıyla Ankara’nın dört bir tarafında zabıta ekiplerimiz, sağlık işleri ekiplerimiz ve destek hizmetleri ekiplerimiz hem dezenfekte çalışması yapıyor hem de alınan tedbirleri yerinde denetliyor. Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın selamıyla maske ve el dezenfektanı desteğimiz de sürüyor. Esnafımızı yeni süreci öğrenmeye ve uygulamaya davet ediyoruz.”

     Büyükşehir Belediyesine hem dezenfeksiyon hem de maske desteği için teşekkür eden Ankara Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Mehmet Aztekin ise şöyle konuştu:

Sektörümüz 21 Mart’ta paket servisine devam etti. O da belli bir süre devam etti. 70 günlük süreçte esnafımız çok zorlu günler geçirdi. İş yerlerimizde hem kendi sağlıkları hem de müşterilerimizin sağlıkları için bu süreci titizlikle devam ettireceğiz. Büyükşehir Belediyesine de bu duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum.”

 

İŞ YERLERİNDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

     Ankara Büyükşehir Belediyesinin dezenfeksiyon ve maske hizmeti nedeniyle rahat bir nefes aldıklarını belirten iş yeri sahipleri düşüncelerini şu sözlerle dile getirdiler:

-Mutlu Akbuğa: “1 Haziran itibarıyla müşterilerimize kapılarımızı açtık. Elimizden geldiğince hijyen kurallarına uyuyoruz. Ateş ölçerler ve kolonyalarla karşılıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz iki gün önce geldi ve dezenfekte işlemimizi yaptı. Bugün de maskelerimizi getirdiler. Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz.”

-Tahsin Büyükkayaer: “Büyükşehir Belediyemize desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Açıldığımız için çok mutluyuz. Geldiler önce dezenfekte yaptılar şimdi de maske ve el dezenfektanı desteği veriyorlar. Çok teşekkür ederiz.”

-Abdulkadir Koyuncu: “Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bizlere maske ve el dezenfektanı dağıttılar. Bizlere bu süreçte yardımcı oldular. Hizmetlerden çok memnunuz.”

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞLETME SAHİPLERİNİN YANINDA

     Kentin birçok noktasında maske dağıtımını sürdüreceklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal, iş yerlerine bu sayede ekonomik yönden önemli bir destek sağladıklarını vurguladı.     

      Sürecin başlangıcından bugüne kadar kararlı ve planlı şekilde salgınla mücadele ettiklerini ifade eden Ünsal, şu bilgileri verdi:

“Birçok alanda vatandaşlarımıza ve esnafımıza desteklerimiz, yardımlarımız devam ediyor. Normalleşme süreci yani 1 Haziran’dan itibaren lokantalarımız, işletmelerimiz artık vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Bizler de bu çerçevede lokanta ve restoran sahibi esnafımıza maske ve el dezenfektanı desteği sağlıyoruz. Bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.”

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın esnafa yönelik desteği için teşekkür eden Sinan Yıldırım, “1 Haziran’dan itibaren iş yerimizdeki masa düzenlerimiz de değişti. Tüm hijyen kurallarına uymak kaydıyla dükkanımızı açtık. Bu bizim için özel bir gün. Belediyemizi yanımızda görmekten iftihar ediyorum. Maske dağıtım uygulamasını da çok yerinde buluyorum. En azından buradaki esnafımızı daha güçlü hale getirecek” derken, Süha Tanrıöver, “Mansur Başkanımıza katkılarından dolayı ve normalleşme sürecinde yanımızda olduğu için teşekkür ediyorum” dedi. Atatürk Orman Çiftliği’nde işletme sahibi olan Güler Çoluk da, Başkan Yavaş’a teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER