Gölbaşı’nda ‘Spor Köyümde’ Projesi Başladı

Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, ‘Spor Köyümde’ projesi çerçevesinde köy köy gezerek, kırsal mahallelerdeki çocukları sporla buluşturuyor.

Gölbaşı’nda ‘Spor Köyümde’ Projesi Başladı

Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, ‘Spor Köyümde’ projesi çerçevesinde köy köy gezerek, kırsal mahallelerdeki çocukları sporla buluşturuyor.

Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, 20 antrenör ve 4 gençlik lideri ile birlikte Gölbaşı'nın köylerinde sporun tabana yayılması, spora ve sosyal aktiviteye ulaşamayan çocuklar için başlattığı ‘Spor Köyümde’ projesi Gökçehöyük Mahallesi'nde başladı.

‘Spor Köyümde’ projesi kapsamında Gökçehöyük ilk ve Ortaokulu öğrencileri antrenörler eşliğinde 3 saat boyunca spor egzersizleri yapıp sporla tanıştılar.

Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özden C. Şimşek; "Spor Köyümde Projesi” ile amaçlarının köylerde yaşayan öğrencileri sporla tanıştırıp mutlu olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şimşek; “Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak bütün okullarda, salonlarda çocuklara spor yaptırıyoruz. Bize ulaşamayan mahalle ve köy okullarımızla ilgili yeni bir proje başlattık. Projenin adını da ‘Spor Köyümde’ diye belirledik. Bu kapsamda her hafta cuma günü bir köy okulumuzda çocuklarımıza spor ve gençlik etkinlikleri yaptıracağız. Bu hafta Gökçehöyük ilk ve Ortaokulu öğrencilerimizle bir araya geldik” dedi.

Etkinliğe katılan çocuklar ise güzel vakit geçirdiklerini ifade ederek, etkinliği düzenleyen Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Proje kapsamında Gölbaşı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 25 köy okulunda 7 Bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. 25 hafta sürecek olan ‘Spor Köyümde’ projesi ile gidilen köy okullara spor malzemesi desteği de sağlanacak.

Yakup Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER