Çözümü yolu kapatarak buldular!

Bahçelievler ve Seğmenler Mahallesi 112586 ada 8 parsel arasında ki yolu trafiğe kapattılar.

Çözümü yolu kapatarak buldular!

 Örencik Mahallesine giden yolda yıllarca çözülemeyen sorununa 112586 ada 8 parselde yerleri bulunanlar 25 m’lik yolu trafiğe kapatarak sorunlarının çözülmesini istediler.

Konu hakkında konuşan arsa sahiplerinden Orhan Şahin gerekli yerlere müracaat ettiklerini fakat yıllarca kimsenin yol hakkında bir şey yapmadığını belirterek şunları söyledi;

Can ve mal güvenliği tehlikede

“Burası Seğmenler ve Bahçelievler Mahallesi’nin bitişi Örencik Yolu geçen 25m’lik geniş bir yol. Burada 4 blokluk bir inşaatımız var. En son ki inşaat alanımız tamamen yolun içerisinde kaldı.  1. Katı çıktıktan sonra 2 katta yoldan geçen araçların can ve mal güvenlikleri tehlikeye girmiştir. Yol açılmadığından dolayı 150 m ilerde bulunan kanalizasyon sitemize gelmedi. Birçok yere müracaat etmememize rağmen, gerekli karşılığı alamadık.

_dsc0515_640x425.jpg

Hiçbir karşılık alamadık

Ankara Büyükşehir Belediyesi dâhil her yere başvuru yaptıklarını belirten Şahin; “Sözlü ve yazılı müracaatlarımıza gerekli karşılığı alamadık.  Bize bir çare bulun dediğimizde; gerekçesinin ne olduğunu bilmediğimiz şekilde yolu açamadıklarını sadece kamulaştırma alanında bir sorun olduğunu ve çözemediklerini söylediler. İnşaatımız hala devam ediyor. Çözüm bulamadıkları için de arsamı kapattım.

Vatandaş mağdur edildi.

Yolu kapattıktan sonra alternatif olarak belediye trafik akışı için yol güzergâhı düzenledi. Fakat yolun dar olmasından dolayı belediye otobüslerinin geçişlerinde sıkıntı yaşanması sebebiyle Örencik mahallesine giremiyorlar. Dolayısıyla da vatandaşlar mağdur oluyor.

Her şeyin bedelini aldılar ama hizmet göremiyoruz

Vatandaş bizi mağrur görsün. Ben buraya 20 milyonluk yatırım yaptım. 135 insana ekmek veriyorum. Asfalt katılım payı, kanalizasyon gibi birçok şeyi ödemiş olmama rağmen karşılığında hizmet göremiyorum. Bunu bir eylem olarak değil, hakkım olduğu için yerine getirdim. Artık gereğinin yapılmasını istiyorum. Nasıl ki, bizden belli ücretler istiyorlarsa karşılığını vermek zorundalar. Ankara Büyükşehir Belediyesi ya da Gölbaşı Belediye olsun kim ilgileniyorsa çözüm bulmalarını istiyoruz. İnşaatımın sorumlusu olarak burada benim üzerinden bir bilek güreşi yapılmasını istemiyorum. Ben burada hak mücadelesi içindeyim. Hakkımın da yerine getirilmesini istiyorum.

_dsc0516_640x425.jpg_dsc0522_640x425.jpg_dsc0534_640x425.jpg

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER