Başkent'te parklar yaza hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan yapımını tamamladığı yeni parkları Başkentlilerin hizmetine sunarken bir yandan da yaz aylarına hazırlık kapsamında mevcut parkların bakım-onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Başkent'te parklar yaza hazırlanıyor

 Havaların iyice ısınmasıyla birlikte adeta vatandaşların ikinci evi olan rekreasyon alanları, Başkentlileri rengarenk çiçekleri ve yemyeşil alanlarıyla karşılıyor. Haftanın her günü vatandaşların en uğrak yeri olan parklar, özellikle hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor. 

        

HEM HİJYENİK HEM ESTETİK

         Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, bitki ve çiçek ekimine hızlı şekilde devam ederken, bozulan yeşil alanları da yeniliyor. Estetik açıdan uzayan çalıların budama işlemlerine de hız veren ekipler, hijyenik açıdan da kirlenen süs havuzlarını düzenli olarak temizliyor.     

          Tazyikli sularla dip köşe yıkanan parklarda bir yandan da haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yapılıyor. Rekreasyon alanlarına gelerek, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen Başkentlilerin dinlenme noktalarından biri olan  kamelyaların da ayrıca teknik ekipler tarafından tadilat işleri gerçekleştiriliyor.

 

 

BOYADAN TAMİRE

         Parklarda bulunan oturma grupları başta olmak üzere banklar ve piknik masalarından oluşan kent mobilyaları boyama ve cilalama işlemine tabi tutuluyor.

         Ekipler, çocukların oynadığı oyun gruplarını da elden geçirirken, parklardaki elektrik aksamları ve aydınlatma sistemlerini de tek tek kontrol ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 03:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157