Tüm ana arterler açık: Ankara Büyükşehir yolları haftanın ilk gününe hazır hale getirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarını kent genelinde 7/24 esasına dayalı olarak sürdürüyor.

Tüm ana arterler açık: Ankara Büyükşehir yolları haftanın ilk gününe hazır hale getirdi

Etkili olan kar yağışı ile birlikte tuzlama çalışmaları ile kar küreme çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi haftanın ilk iş gününde vatandaşların sorun yaşamaması için bin 52 araç ve 3 bin 158 personelini sahada görevlendirdi.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEYAKKUZDA

     Fen İşleri, Kent Estetiği, Çevre Koruma ve Kontrol, İtfaiye, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme ile Zabıta Daire Başkanlığı ile EGO, ANFA Güvenlik ve ASKİ Genel Müdürlüğü, BELTAŞ, BELKO, PORTAŞ ve BELPLAS ekipleri dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı sonrası teyakkuza geçti.

    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKOM koordinasyonunda yürütülen karla mücadele çalışmalarını bizzat yönetirken, ana arterler başta olmak üzere kendi sorumluluğundaki tüm cadde ve bulvarlardaki yollar Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından açılarak temizlendi.

     Kar yağışı nedeniyle 53 özel ve 41 devlet hastanesi önü ile tüm metro girişleri, 141 yaya alt ve üst geçidine de müdahale eden ekipler, vatandaşların buzlanmaya karşı sorun yaşamaması için yoğun tuzlama çalışması yaptı.

 

KARTAKİP YOĞUN OLARAK İZLENİYOR

    Ankara Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ve karla mücadele çalışmalarının canlı olarak izlenildiği kartakip sistemi vatandaşlar tarafından yoğun olarak takip ediliyor.

    Karla mücadele çalışmaları konum bilgileri ve plaka numarası ile kartakip.ankara.com.tr adresi üzerinden izlenebiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER