Akyurt AYM üyesi kadınlar için farkındalık etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Başkentli kadınlar için atölye çalışmalarından tiyatroya, konserden panele kadar birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirdi.

Akyurt AYM üyesi kadınlar için farkındalık etkinliği

 Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı hafta boyunca dolu dolu geçen kutlama programlarıyla 7’den 70’e Başkentli kadınları buluştururken, Akyurt Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen son etkinlikle de tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı.

 

BAŞKENT TİYATROLARI OYUNCULARI KADINLARIN SESİ OLDU

     Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Başkent Tiyatrolarının “lider kadınlar” konulu canlı tiyatro oyunu sürpriziyle karşılaşan Akyurt AYM üyesi kadınların oyunu ilgiyle izlediğini belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Birim Şefi Şenay Yılmaz, şöyle konuştu:

“Hafta boyunca hem şehirdeki hem kırsaldaki kadınlarla birlikte olmaya özen gösterdik. Burada 40 kadın üyemizle beraber ayrıca bez boyama atölyesine katılarak farkındalık kampanyası yapmak istedik.”

    Kadın ve Aile Şube Müdürlüğünün ev sahipliğinde ‘ben kadınım’ sloganlı bez boyama atölyesine katılan AYM üyesi kadınlar ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Sevinç Güven: “Böyle etkinlikleri çok seviyorum. Kadınların farkındalığını artıran, bilgilendiren ve mutlu eden etkinlikler bunlar. Tiyatroyu izledim, çok anlamlıydı ve mesajlarla doluydu. Boyama Atölyesi de çok eğlenceli geçti. Ben olduğumu hissettim. Kadınların önce kendini fark etmelerini, kendilerini mutlu etmeyi bilmelerini diliyorum.”

-Hatice Yıldız: “Tiyatro ve boyama etkinliği bize yararlı oldu. Sürekli çocuğumla beraber kurslara ve etkinliklere geliyor ve güzel vakit geçiriyorum burada. Bu etkinliklerin yapılması bize moral oluyor.”

-Mehtap Ağ: “Bugünkü tiyatro bizim bilinçlenmemiz için çok faydalı oldu. Kadınlara şiddeti anlatan bu oyun beni etkiledi. Bu etkinliklerin devam etmesini diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER