UYUM ÖĞRENCİLERİNİN RESİM SERGİSİ AÇILDI

Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi (UYUM) öğrencileriyle Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yaptığı resimlerin yer aldığı sergi, süresiz olarak Şehit Ahmet Özsoy Devlet Hastanesi’nin giriş katında açıldı.

UYUM ÖĞRENCİLERİNİN RESİM SERGİSİ AÇILDI

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Engelli Bireyler için Görsel Sanatlar Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi İşbirliği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Gölbaşı Belediyesi Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’nde (UYUM) gerçekleştirilen, ‘Yaşamın Renkleri’ isimli sanat çalıştayında yapılan resimler Şehit Ahmet Özsoy Devlet Hastanesi’nde sergilenmeye başladı.                                                                             

Serginin açılış törenine AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin, Ülkü Ocakları Gölbaşı İlçe Başkanı Özer Polat, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Salderay ve Temel Sanat Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Dr. Yılmaz Çıracıoğlu, UYUM öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim ve görsel iletişim tasarımı öğrencileri ile UYUM öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel resimler hastanenin duvarını süsledi.

Hastane girişine asılan birbirinden güzel resimler Başkan Şimşek ve ziyaretçilerden tam not aldı.

Başkan Şimşek, serginin açılmasına katkılarından dolayı Hacı Bayram Veli Üniversitesi akademisyenleri Prof. Dr. Bülent Salderay, Prof. Dr. Meltem Katırancı, Prof. Dr. Çiğdem Demir, Dr. Yılmaz Çıracıoğlu, Dr. Dilek Evirgen, öğretim görevlisi Barış Konor’a teşekkür belgesi verdi.

UYUM öğrencilerinin Başkan Şimşek’e yönelik sevgisi dikkatlerden kaçmadı.

“Engelli kardeşlerimizin mutluluğuna ortak olmaktan çok mutluyum”

Özel gereksinimli öğrencilerin sosyal kabulü ve sosyalleşmesi için bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Engelli kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltmek, toplumla bütünleştirmek, nitelikli zaman geçirmelerini sağlamak, yeteneklerini geliştirip meslek edinebilmelerine yardımcı olabilmek, engelli ailelerin gündelik yaşamlarını kolaylaştırmak, engelli ve engelsiz bireyler arasında iletişimi kuvvetlendirmek için 8 bin metrekare alana kurduğumuz UYUM’da eğitimler veriyoruz. Kişisel bakım, el sanatları, yiyecek ve içecek, seramik, koro, halk oyunları, ritim gibi birçok alanda dersler alan öğrencilerimize, üniversitelerden de destek geliyor. Geçtiğimiz aylarda da Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin gönüllü öğrencileriyle güzel bir resim çalıştayı gerçekleştirildi. O çalıştayda üniversite öğrencilerimiz engelli bireylerin yapabilirlik düzeylerini geliştirmesine katkı sağladı. Şimdi o gün ortaya çıkan güzel eserleri burada görüyoruz. Kardeşlerimizin eline sağlık. Burada olmaktan, engelli kardeşlerimizin mutluluğuna ortak olmaktan çok mutluyum. Destek veren akademisyenlerimize de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER