Türkiye Kamyoncular ve Tırcılar Derneği’nde kayıtlar devam ediyor

Türkiye Kamyoncular ve Tırcılar Derneği’nin Ankara Şubesi, üye kayıtlarına hızla devam ediyor.

Türkiye Kamyoncular ve Tırcılar Derneği’nde kayıtlar devam ediyor

Başkanlığını Cengiz Koç’un yaptığı Türkiye Kamyoncular ve Tırcılar Derneği’nin Ankara Şubesi ,  Başkentteki  tüm kamyoncu ve tırcıları tek çatı altında toplamayı hedefliyor.
Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Şube Başkanı Cengiz Koç “Türkiye’deki kamyoncuları ve tırcıları tek çatı altında toplama amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Amacımız kamyoncu ve tırcıların sorunlarına çözümler üretmek. Şoförlerimize ihtiyaç duydukları imkanları oluşturmak istiyoruz. Ankara’daki kamyon ve tır şoförlerini bir araya getirerek, mesleki sorunlara çözüm üreteceğimize inanıyoruz” diye konuştu.
Kamyoncu ve tırcı esnafının derneğe yakın ilgi gösterdiğini ve şu ana kadar 500 üye kaydının yapıldığını ifade eden Cengiz Koç, “Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ile karşı karşıyayız. Bu süreçte de bu ülkenin gizli kahramanları olarak bu ülkenin değerli insanlarının ihtiyaçlarını taşıdık, ulaştırdık. Kamyoncu ve tırcı esnaflarımız pandemi sürecinde ağır olumsuzluklarla karşı karşıya kalmıştır. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek için kamyoncu ve tırcı esnafımızla omuz omuza olacağız.” Dedi.


Kamyoncu ve tırcı esnafının sorunlarının çözümü için bazı talepleri olduğunu ve bu talepleri her platformda dile getirmeye devam edeceklerini kaydeden Koç, bu talepleri şöyle sıraladı;
-Otoyol ve bölünmüş yollarımızda yeterince park yeri olmamasına rağmen takograf uygulamasının hayata geçmesi nedeniyle  yazılan cezalar ve de otoyol ve özel tesislere almadıklarından dolayı ceza işlemler uygulanıyor.
-Ticari araçlarda ehliyet ceza puan sisteminin tekrar gözden geçirilmesi ve 1 seferliğine mahsus silinmesi.
-Karayollarındaki kantarların hatalı tartımları ve kapalı oldukları halde aracın arkasından ceza gönderilmesi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 12:19

MURAT SALTAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157