Selim Akceylan yeni adliye binası için tarih verdi

Selim Akceylan yeni adliye binası için tarih verdi

Selim Akceylan yeni adliye binası için tarih verdi

Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan Gölbaşı’nda adliye binasının yeni yerine taşınması için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştü. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve MKYK Üyesi Cem ŞAHİN ile birlikte Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüşen Akceylan gelişmeleri sosyal medyadan duyurdu.

Akceylan, yeni adliye binasının 2023 yılında Gölbaşı’na kazandırılacağını müjdelerken şu ifadeleri kullandı;

Değerli Gölbaşılı Hemşerilerim,

Sizlerle ilçemiz ve Ankara'mız için güzel bir haberi, bölgemize değer katacak bir müjdeyi paylaşmak istiyorum.

Genel Sekreterimiz ve Ankara Milletvekilimiz Sn. Fatih ŞAHİN, Ankara İl Başkanımız Sn. Hakan Han ÖZCAN, MKYK Üyemiz Cem ŞAHİN ve İl Başkan Yardımcımız Ahmet GÜL ile birlikte Adalet Bakanımız Sn. Abdulhamit GÜL'ü ziyaret ettik ve Gölbaşı’mızın adliye binası ihtiyacı konusundaki taleplerimizi ilettik.

Görüşmelerimiz neticesinde ve talebimiz doğrultusunda Gölbaşı Adliyesi’nin Haymana Yolu 5. Km’ne inşa edilmesi konusunda fikir birliğine vardık.

Projesine hemen başlanacak olan adliye binamızı 2023 yılında Gölbaşı’mıza kazandırmış olacağız.

Bu güzel hizmetleri milletimizle buluşturan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere, nazik kabulleri ve destekleri için Adalet Bakanımız Sn. Abdulhamit GÜL'e, Gölbaşı'mızın taleplerinin karşılanmasına mihmandarlık eden ve bu projenin hayata geçmesi sürecinde başından sonuna kadar ilgileri ve takipleri için Genel Sekreterimiz Sn. Fatih ŞAHİN ve Ankara İl Başkanımız Sn. Hakan Han ÖZCAN'a şahsım ve Gölbaşılı hemşehrilerim adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Gölbaşı'mıza, Ankara'mıza hayırlı uğurlu olsun inşallah.

ADLİYE BİNASI YERİ BELLİ OLMUŞTU

Taşınması planlanan Gölbaşı Adliyesi’nin yeni adresi yapılan imar değişikliği ile ortaya çıktı. Haymana Yolu üzerinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Referans Laboratuvarı arsası onaylanan plan ile bölünüp, Hmax’ı 9.5’e çıkarıldı. Resmi kurum alanı olarak planlanan arsada, adliye hizmet binası kullanımı eklendi.

Bir yazı görseli olabilir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER