RAMAZAN ŞİMŞEK: “KIŞA HAZIRIZ”

Gölbaşı Belediyesi, kış aylarında beklenen yağışlar öncesi hazırlıklarını tamamladı. İş makinelerine kış aylarına özel ekipmanlar takılırken, ekipler 7/24 çalışma sistemine geçti.

RAMAZAN ŞİMŞEK: “KIŞA HAZIRIZ”

Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kış mevsiminin başlaması ve havanın soğumasıyla, deneyimli kadrosu ve çok sayıda ekipmanla mevsim şartlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı hazıklarını tamamladı.

Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki çok sayıda personel kar temizlemek için görevlendirilirken, 9 kar küreme aracı, 6 kamyon, 1 kar küreme pikap, 1 kar küreme loder, 4 greyder, ihtiyaç halinde yardımcı destek için ek olarak 2 tır, 3 tane lowbet, 7 kepçe, 4 adet elle tuzlama aracı kış mevsimi için yerlerini aldı. Müdürlüğün stoklarında 5 bin ton tuz ve solüsyon da hazır bulunuyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kar ve buzlanma ile mücadele için 7 gün 24 saat 3 vardiya ile hizmet edecek.

 “Biz hazırız, her türlü önlemi aldık”

“Vatandaşlarımızın güvenli şekilde seyahat edebilmesi, kış mevsiminin keyfini yaşaması için belediye olarak tüm ekiplerimizle hazırız.” diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Her yıl olduğu gibi bu yılda ekiplerimiz 7/24 sahada olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı hava tahmin raporuna göre ekiplerimiz hareket etmek için hazırlıklarını tamamladı. Yağışların başlamasıyla oluşturacağımız kriz masasıyla, vatandaşlarımızdan gelen her türlü talep ve şikâyetleri hızlıca çözüme kavuşturacağız. Biz hazırız, her türlü önlemi aldık. Gölbaşı’nda vatandaşlarımız karın cefasını çekmeyecek, sefasını sürecek” dedi.

Başkan Şimşek, önceliğin insan sağlığı olduğunun altını çizerken, araç sahibi vatandaşları kış lastiği konusunda da uyardı.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER