Gölbaşı Kurban Pazarı'nda ilk gün yoğunluğu

 Konya Yolu üzeri 10. Km bulunan kurban pazarında Gölbaşı Belediyesi tarafından vatandaşların küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklarının kesimi yapılıyor. Vatandaşların oldukça ilgi gösterdiği kesim merkezinde işlerin aksamaması için her detay düşünülmüş durumda. 

Gölbaşı Kurban Pazarı'nda ilk gün yoğunluğu

Kurban Satış ve Kesim Merkezi'nde Gölbaşı Belediyesi ekipleri tarafından tüm hazırlıkların tamamlandığı alanda bayram namazını kılarak başlayan vatandaşlara, bayram namazı sonrası belediye personeli ikramlarda bulundu. Ücretsiz servislerle vatandaşların merkeze rahat ulaşımı sağlanırken, vatandaşların hijyenik bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirmeleri sağlandı. 

 Konya Yolu üzeri 10. Km bulunan kurban pazarında Gölbaşı Belediyesi tarafından vatandaşların küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklarının kesimi yapılıyor. Vatandaşların oldukça ilgi gösterdiği kesim merkezinde işlerin aksamaması için her detay düşünülmüş durumda. 

Bayram öncesi Pazar alanı her gün düzenli olarak ilaçlanırken, merkeze gelen hayvanlar veteriner ekipler tarafından sağlık kontrolünden geçirildi Zabıta ekipleri tarafından alana yerleştirilen para sayma makinesi ile de olası dolandırıcılık olaylarının önüne geçiliyor. Gölbaşı Belediyesi kurban yakalama timi ise alanda gün boyu nöbet tutuyor.

Ücretsiz servis

Gölbaşı Belediyesi servislerle vatandaşların Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne ücretsiz ulaşımını sağlıyor. Hasan Celal Güzel İlçe Halk Kütüphanesi önünden saat 10.00 - 13.00 - 16.00 saatlerinde kalkan servisler, kurban pazarından 12.00 - 15.00 - 18.00 saatlerinde dönüş yapıyor.

Bayram boyunca hizmet devam ediyor

Gölbaşı Belediyesi, bayram boyunca vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bayram heyecanı yaşayan vatandaşlara namazın ardından çorba, çay, poğaça, su ikram edildi. Vatandaşların güneşten korunması için Gölbaşı Belediyesi tarafından çadırlar kuruldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneklerini yaşadığımız Kurban Bayramı'na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dini bayramlar, bizleri bir araya getiren, yardımlaşmanın ve hoşgörünün pekiştiği en özel günlerdir. Bayramlarda ihtiyaç sahiplerini unutmamalı, onların sofralarına bereket katmalıyız. Bu mübarek günlerin başta Milletimiz ve İslam âlemi olmak üzere tüm dünyaya sağlık, barış, huzur ve sevgi getirmesini diliyorum. Bayram tatili dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını ve tedbirli olmalarını önemle rica ediyorum.

Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nin özellikleri

24 saat kesintisiz olarak güvenlik kameralarıyla izlenen 100 bin metrekare alana kurulan Kurban Satış ve Kesim Merkezi, A ve B Blok olmak üzere toplam 8.530 m² kapalı alandan oluşuyor. 67 adet padokun bulunduğu alanda 4 adet büyükbaş, 1 adet küçükbaş hayvan mobil kesim ünitesi yer alıyor. Alanda ayrıca 1 adet 175 m² alana sahip idari bina, 2 adet umumi banyo/tuvalet binası, 2 adet zabıta noktası, 1 adet güvenlik noktası, 500 araç kapasiteli 12.500 m² alana sahip binek araç otoparkı, 200 araç kapasiteli 5.500 m² alana sahip tır otoparkı, toplam 1.5 km asfalt iç yolları ile 120 ton kapasiteli su deposunu bulunuyor.

Can Deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER