GENÇLERİN SINAV ÜCRETİ GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN

Gölbaşı Belediyesi, bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (TYT-AYT-YDT) girecek öğrencilerin başvuru ücretlerini karşılayacak.

GENÇLERİN SINAV ÜCRETİ GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN

Ramazan Şimşek yönetiminde eğitime verdiği desteklerle örnek bir belediye haline gelen Gölbaşı Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (TYT-AYT-YDT) girecek öğrencilerin başvuru ücretini karşılama kararı aldı.

                                       

“Hem başkanınız hem ağabeyiniz olarak sizlerin her zaman yanındayım”

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sizlerin yanında olduk. Eğitime verdiğimiz kırtasiye, ücretsiz servis daha birçok destekle sizleri yalnız bırakmadık. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, sizlerin daha rahat bir eğitim alabilmesi için belediyemizin tüm imkânlarını seferber ettik. Gölbaşımızı öğrenci ve eğitim kenti haline getirdik” dedi.

Başkan Şimşek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Şimdi yine önemli dönemecin eşiğinde olan geleceğimizin teminatı siz gençler için harekete geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Üniversiteye Giriş Sınavlarında Başvuru Ücretlerinizi biz karşılayacağız. Siz yeter ki okuyun. Vatanımıza milletimize hayırlı bir birey olmak için çalışın. Ben hem başkanınız hem de ağabeyiniz olarak sizlerin hep yanındayım. Rabbim zihin açıklığı versin. Sizlere yürekten başarılar diliyorum. Hepinizin gözlerinden öpüyorum. Kalın sağlıcakla.”

Başvurular

Sınav ücreti desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin sınav giriş belgesi, ödeme dekontu ve geçerli bir iban numarasıyla beraber Merkez Belediye Binası, Prof. Dr. Fuat Sezgin Aile Yaşam Merkezi ve İncek Ek Hizmet Binasına gelerek başvuru yapması gerekiyor. Başvurular 19-28 Şubat tarihleri arasında haftanın her günü belirlenen merkezlerde 08.00-17.00 saatleri arasında alınacak.

Ahmet Sultan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER