Fehmi Kandemir : '1 Nisan şakası yapacağız'

İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Fehmi Kandemir, yerel basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Fehmi Kandemir : '1 Nisan şakası yapacağız'

İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Fehmi Kandemir, yerel basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Kandemir, kahvaltı programında yaptığı konuşmada projeleri hakkında bilgi verdi. Kahvaltı programına; İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Fehmi Kandemir, İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Fatma Özden Türkay, İYİ Parti kurucu İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Siyasi İşler Komisyon Başkanı Mualla Sarıoğlu, İYİ Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Adayları Mecit Hazır, Üzeyir Lokman Aksoy, Hasan Akgül ve basın mensupları katıldı.

“GÖLBAŞI’NI EN İYİ BİZ YÖNETİRİZ”

Kahvaltı programında konuşan İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Fehmi Kandemir seçildiği takdirde Gölbaşı için yapmayı planladığı projeleri açıkladı. Kandemir; “Gölbaşı’nı alacağız, iddialıyız. İnşallah 31 Mart akşamı bizim açımızdan zaferle sonuçlanacak ve Gölbaşı’na hizmet etmeye başlayacağız. 1 Nisan itibariyle hepsine 1 Nisan Şakası yapacağız. Biz yeniyiz eski değiliz. Daha önce gelip geri dönmüyoruz. Biz diyoruz ki en iyi hizmeti biz yaparız. Gölbaşı’nı en iyi biz yönetiriz. Biz başarılı olduğumuzda kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayacağız. Biz yapacağımız hizmetleri anlatacağız. Yapacaklarımızı konuşacağız. Bugün insanlarımız açlık sınırının altında yaşıyor. Emekli, çiftçi, öğrenci herkes perişan. İnşallah biz bunların hepsine çözüm bulacağız. Gölbaşı'nda yaptıklarımızla ses getirmek zorundayız” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİMİZE GÜNDE 2 ÖĞÜN SICAK YEMEK VERECEĞİZ”

Kandemir; “İlk icraatlarımızdan bir tanesi emeklilerimize, öğrencilerimize ve ihtiyaç sahiplerimize günde 2 öğün sıcak yemek vereceğiz. Yemek fabrikası ve ekmek fabrikası kuracağız. Yemek fabrikasında ürettiğimiz yemeği Gölbaşı merkeze, servisler ile köylere, ihtiyaç sahiplerine, öğrenci ve emeklilere ücretsiz dağıtacağız.

“KİMSEYİ İŞSİZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Gölbaşı’nda hiçbir tane işsiz kardeşimizi koymayacağız. Ayrım yapmayacağız. Siyasi ayrım yapmadan toplayacağımız özgeçmişlerle sıraya göre işe alacağız. Kimseyi işsiz bırakmayacağız. Gölbaşı’nda bir tane işsiz bir tane aç koymayacağız. Gölbaşılı hemşehrilerimize iş imkânı sağlayacağız.

“CENAZE YEMEKLERİNİ BİZ VERECEĞİZ”

Gölbaşı’nda çok büyük bir sıkıntı var, köylerde özellikle. İnsanlar cenazesi olmasından korkuyor resmen. Cenaze yemeklerinden korkuyor. Cenazesi olan vatandaşlar yüz bin liralık yemek masrafı altına giriyor. Allah nasip ederse biz o cenaze yemeklerini bundan sonra vatandaşa verdirtmeyeceğiz. Belediye olarak biz vereceğiz.

“YAPI ELEMANLARI FABRİKASI KURACAĞIZ”

Biz burada kilit taşı, parke taşı, kaldırım taşı bunların imalatını yapacağız. Bu imalatla da mahalle olan köylerimize yol yapacağız. Kendi ürettiğimiz malzemeyi vatandaşı hizmetine sunacağız. Esnafımıza da vereceğiz başka belediyelere de satacağız. Biz burada 500 kişi çalıştıracağız.

“BİN TANE SOSYAL KONUT YAPACAĞIZ”

Kazandığımızda bin tane sosyal konut yapacağız. Çok katlı değil yatay yapacağız. Yaptığımız konutları ihtiyaç sahiplerine, öğrencilere çok cüzi bir miktarda kiraya vereceğiz. Gölbaşı’nda kent meydanı sıkıştı kaldı. Kent Meydanı’nı Konya Yolu’na kadar uzatacağız.

“HAYVAN PAZARI KURACAĞIZ”

Haftada bir gün Gölbaşı’nda çiftçimize hizmet edecek bir Pazar kuracağız. Kimisi oradan hayvan alacak kimisi hayvan satacak. Vatandaşlar pazarda esnaflık yapacak, nakliyecilik yapacak. Pazar alanında kuracağımız dükkânlar ile vatandaşlarımız ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak. Biz kiraya vereceğiz. Vatandaşımız burayı işleterek hem para kazanacak hem de hayvancılığı Gölbaşı’nda canlandıracak. Hayvancılığı burada İç Anadolu’nun merkezi yapacağız. Gölbaşı’nın ticaretini canlandıracağız. Bu yapacağımız tesisler, yapacağımız hayvan pazarı, kuracağımız 2. El pazar alanı ve fabrikalar ile Gölbaşı’na katma değer sağlayacağız.” dedi.

“ESNAF İÇİN İLK İŞİM TRAMAYI KALDIRMAK OLACAK”

Göreve geldiğimizde ilk işimiz o tramvayı kaldırmak olacak diyen Kandemir; “Tramvay esnafa zulüm. Bomboş gidip geliyor. Esnaf kapısının önüne araba park edemiyor. Göreve geldiğimizde ilk işimiz o tramvayı kaldırmak olacak” dedi.

“ŞEHRİN HER SEMTİNE ULAŞIM SAĞLAYCAĞIZ”

Ulaşım sorunlarını da çözeceklerini belirten Kandemir; “Otobüs ve dolmuş bazında Gölbaşı’nın her semtine ulaşım sağlayacağız. Ring sistemi ile yeni otobüs, yeni hat sistemiyle ulaşım problemini çözeceğiz. En ücra mahallelerimize, köylerimize Ring sistemiyle Belediye seferleri koyacağız. Metronun gelmesi içinde her türlü öncülüğü yapacağız. Her türlü girişimde bulunacağız.” dedi. Gölbaşı'nda 26 belediye başkan adayının çıkmasına da değinen Kandemir, “Gölbaşı’nda çok aday olması bizim demokratik zenginliğimizi gösterir. Adaylar ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.” şeklinde konuştu. 

“BAŞKANIMLA BERABER BUNLARI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Fatma Türkay ise; “Sizlerle bu yolu yürümek beni çok mutlu ediyor. Gölbaşı hala köy statüsünde, turistik olarak bana göre Ankara’nın en güzel ilçesi olacak bir yer. Bu nedenle sayın başkanımla beraber bunları gerçekleştirmek için çalışacağız” dedi.

Can Deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER