Başkan Şimşek: Mansur Yavaş sınıfta kaldı

Gölbaşı’nın MHP’li Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, bir yılını geride bırakan ABB ve Mansur Yavaş’ı not vererek eleştirdi. Şimşek, “10 üzerinden 3 almış bir belediye benim gözümde. Mansur Yavaş sınıfta kaldı.” dedi.

Başkan Şimşek: Mansur Yavaş sınıfta kaldı
banner181
 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yeni normalleşme dönemiyle birlikte ilçede nasıl bir yol haritası izleyeceklerini anlattı ve belediyenin mali durumunu paylaştı. Başkan Şimşek, bu ayki Meclis’te gündeme gelecek olan ‘Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin(ABB) bir yıllık faaliyet raporu’ öncesinde ise dikkat çeken değerlendirmeler yaptı.

Şimşekten ABBye not: 10 üzerinden 3

Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e konuk olan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, belediye çalışmalarının yanı sıra kent gündemine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

BÜTÇE FAZLASINI NEREDE HARCADI

(Mansur Yavaş ve ABB’nin bir yılı) ‘1 yılda ne yaptı’ diye sorduğunuz zaman, bir kere 1 yılda gerçekten ekonomiyi düzeltemedi, tedbirleri alamadı. Bütçe fazlası verdirdi, arkasından borçlanmalar istedi. Verdiği bütçe fazlasını nerede harcadı? Veya niye borçlanmalar istedi. Tamam belediye borçlanma isteyebilir, yetki de alabilir. Ama önünüze somut bir şey koymanız gerekir. ASKİ yukarı ASKİ aşağı, sürekli onun üzerinden gidiyor başka bir şey yaptığı yok. ASKİ zaten kendi çapında büyük bir kurum. 3 milyarlık bütçesiyle birçok işi yapabilir.

Şimşekten ABBye not: 10 üzerinden 3

Kent Masası’nda Hürriyet Ankara Yazıişleri Müdürü Fatih Tekeci ve muhabirimiz Murat Yılmaz sordu, Başkan Ramazan Şimşek yanıtladı.

BÜYÜKŞEHİR ŞOV YAPMA PEŞİNDE

Büyükşehir Belediyesi şov yapma peşinde. Etrafındaki 2-3 bürokratı Gölbaşı’na geliyor TIR ile gece yarısı ilaçlama yapılıyor, millet rahatsız oluyor. Fotoğrafı ve görüntüsünü çekiyor gidiyor. Oysa ki Büyükşehir’in asıl sorumlu olduğu yerler var. Bir tanesi de Mogan Gölü. Larva çalışması yapmadı. Geldi görüntü verdi gitti. Bütün larva ilaçlamasını biz yaptık. İlçe belediyesi olarak cadde de, sokak da Gölbaşı’nın diyoruz, Büyükşehir’in işlerini de biz yapıyoruz. Caddelerdeki bütün süpürge araçları bizim kendi araçlarımız.

1 YILLIK NOT: 10 ÜZERİNDEN 3

1 yılda Büyükşehir’e not verecek olursak 10 üzerinden 3 almış bir belediye benim gözümde. Büyükşehir’i çok iyi biliyorum. Grup Başkanvekilliği yaptım, plan bütçede de görev yaptım. Maalesef planlı programlı gitmediği için sınıfta kaldı. Mansur Bey, koronavirüs çıktığında belediye başkanlarını toplamıştı. Orada ‘Biz daha kriz masası oluşturmadık’ dedi. 25 belediye başkanı geliyor oraya. Kuramadığını itiraf ediyor. Sonra çıkıp televizyonlarda ‘Şuna izin vermediler, buna izin vermediler’ diyor.

BÜTÇESİ ÇOK, HER İŞE YETER

Büyükşehir’in engellendiği iddiası asla doğru değil. Kendi beceriksizliği bence. Ankaralı vatandaşlarımız alınan kararlara baksın. Yüzde 90’ından fazlasına evet vermişiz. Geri kalanı da oy çokluğuyla geçmiş bu gayet doğal yani. Bizde de var muhalefet. Bizim de yüzde 95’i oy birliğiyle geçmiş yüzde 5’i de oy çokluğuyla geçmiş. Bütçesi çok, her işe yeter. Akıllı kullanılırsa, düzgün kullanılırsa, planlı kullanılırsa Ankara’yı ihya eder. Ankara’nın en önemli sorunlarını da çözmüş olur. Biz bunu Gölbaşı’nda az bir bütçeyle başardık, başarıyoruz. Oysa ki Büyükşehir derya deniz.” Kaynak: Hürriyet Ankara

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157