Gölbaşı Belediyesi 20 bin kitap dağıttı

Gölbaşı Belediyesi Türkçe’nin güzellikleri ve gücünü anlatan anlatan 20 bin adet “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” kitabı ilçedeki bütün ortaokul ve liselere dağıttı.

Gölbaşı Belediyesi 20 bin kitap dağıttı

 

Gölbaşı Belediyesi ilçedeki eğitime destek faliyetlerine devam ediyor. Son olarak ilçedeki 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine ’YGS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları ve Çözümleri’kitabı dağıtan Gölbaşı Belediyesi, bu seferde Türkçe’nin güzellikleri ve gücünü anlatan anlatan 20 bin adet “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” kitabı ilçedeki bütün okullara dağıttı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı  katkılarıyla hazırlanan “Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi” yayınlarınlarından çıkan “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” 20 broşürden oluşuyor. Türkçe’nin Gücü, Köklü Dil Türkçe,Destanlar Çağından Yazıtlar Çağına,Yaygın Dil Türkçe,Dünya Dilleri Arasında Türkçe,Türkçe Deyim Zenginliği,Türkçe’nin Atasözleri, Bilim Dili Türkçe, Türk İşaret Dili,Ortak Dil Türkçe,Türkçesi ve Doğrusu Varken’ şeklinde konu başlıklarından oluşan  kitapçıkta Türkçe’nin önemine dikkat çekiliyor.

Duruay: Türkçe’yi Yaşatmak Hepimizin Görevi

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “: “Millet olarak geçmişten geleceğe yürüyüşümüzün en kıymetli değerlerinden olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.Bu nedenle  Türkçeyi yaşatmak, tüm varlıklarıyla gelecek nesillere aktarmak ve dile sahip çıkmanın hepimizin görevidir.Biz de Gölbaşı Belediyesi olarak çocuklarımıza ‘Türkçe şuuru’ kazandırmak için rahmetli Hasan Celal Güzel ağabeyimizin kuruculuğunu yaptığı “Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi” ” yayınlarınlarından çıkan “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü”  isimli değerli çalışmayı ilçemizdeki tüm ortaokul ve liselerimize dağıttık” dedi.


Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157