Otoparklar 1 tl

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın daha önce duyurduğu ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan, Büyükşehir otoparklarında "1" TL ücret uygulaması hayata geçirildi.

Otoparklar 1 tl

 bıta ekipleri tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm otoparklarda tarife değişikliğine ilişkin bilgilendirme pankartları asıldı.


           12 Mart'ta Başkan Mustafa Tuna yönetiminde düzenlenen Belediye Meclisi toplantısında Başkanlık Yazısı ile gelen “Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü, ASKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte veya ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlası Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait şirketler ile bunların iştiraklerine ait, Ankara mücavir alan sınırları içinde bulunan, çalıştırılan veya kiraya verilen yol boyu otoparklar, açık otoparklar, çok katlı otoparklar ve kapalı tüm otoparklarda trafik akışını rahatlatmak, vatandaşlarımızı otopark alışkanlığına sevk etmek için tüm otoparklarda ücret tarifesinin 1 saate kadar ücretsiz, 1 saatten sonra 24 saat 1 TL olarak uygulanacaktır…”  gündem maddesi onaylanarak karara bağlanmıştı.

           Buna göre; Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 12.03.2018 tarih ve 332 no'lu kararı uyarınca otopark tarifesi artık; "0 - 1" saat ücretsiz, "1 - 24" saat 1 TL olarak uygulanacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 03:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157