29 Eylül 2020 Salı

Başkan Gökçek Ülke TV'ye konuk oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ülke TV’de, “Akşam Baskısı” programında Mehmet Acet’in konuğu oldu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve soruları cevaplandırdı.

14 Mart 2017 Salı 13:49
Başkan Gökçek Ülke TV'ye konuk oldu
   Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan soruna ilişkin görüşlerini anlatan Başkan Gökçek, Türkiye-Hollanda krizinin bazı siyasetçilerin söylemlerinde dile getirdiği gibi “Bilerek çıkartılmış bir kriz mi?” şeklindeki soruyu cevap verirken FETÖ’yü işaret ederek, şunları söyledi:

“Açık ve net söyleyeyim… Avrupa ile aramızda bir kriz başladığı doğru ama bu krizi kim başlatıyor nasıl başlatıyor bu önemli. Şu anda FETÖ servetini Avrupa’da doğrudan doğruya milletvekillerine, siyasetçilere ve medyaya kullanıyor. Buralardan inanılmaz adam satın alıyor ve bu satın aldığı adamlar manşetler atıyor ve bir takım işleri geliştiriyor. Dikkat ederseniz olaylar bir yerde olmuyor. İsviçre’de güya Türkiye’yi taklit eden bir yürüyüş yapıldı. Şu anda Avrupa’da FETÖ ne kadar Avrupalı varsa, bize düşman etmek için çalışıyor.”

 

-“FETÖ FAŞİST LİDERLERİN ARKASINDA”

Hollanda muhalefet lideri Geert Wilders’in ırkçı, faşist aynı zamanda Türkiye’ye düşmanı olduğunu anlatan Başkan Gökçek, “Böyle bir adamı kullanmak kadar kolay bir olay olamaz. Sadece yanına gidecek ‘haklısın’ diyeceksin ve parayı basacaksın, adam her şeyi sana yapacak, yapıyorlar. Yani bu işin altında FETÖ’nün paraları var” dedi.

İsviçre’de yayınlanan Blick Gazetesi’nine “Erdoğan’ın diktatörlüğüne hayır oyu kullanın” şeklindeki manşetinin de para ile atılmış bir manşet olduğunu belirten Başkan Gökçek, “FETÖ parayı basıyor, manşeti attırıyor. FETÖ şu anda Avrupa basını üzerinde de inanılmaz şekilde etkili. Bazıları zaten bize yürekten düşmanlar. FETÖ da bunu rahatlıkla kullanabilme imkanı ortaya çıkıyor. Maalesef Avrupa’da da uygun liderleri görüyorlar. Bilhassa her ülkedeki faşist ırkçı, Türk düşmanı liderler FETÖ için bulunmaz nimet. Bize karşı kışkırtabilmek için bunları kullanıyorlar” diye konuştu.

 

-“FETÖ’NÜN AMACI BİZİMLE AVRUPA’YI KARŞI KARŞIYA GETİRMEK”

Türkiye’den yurtdışına kaçan FETÖ’cü işadamlarının paralarının da çoğunun yurtdışında olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

“Bu paralar şimdi neye kullanılıyor? Türkiye’yi yalnızlaştırmak için. Yani eninde sonunda Recep Tayyip Erdoğan’ı Devletin başından göndermek için. Çünkü onların başka türlü artık Türkiye’ye giriş şansı yok, sıfır. Giriş şansları sıfır olduğu için de ne yapalım? Avrupa’yı Türkiye ile çatıştıralım. Şimdi bizi Avrupa ile meşgul etmeye çalışacaklar. Aynı FETÖ’cüler hatırlayın, Rusya’nın uçağını düşürüp bizimle Rusya’yı çakıştırdılar, birbirimize girdik, bütün münasebetler bozuldu. Hala yüzde yüz düzeldiğini söyleyemeyiz. Adamların en büyük vasfı yapılacak olan entrika ve üçkağıtla bizimle Avrupa’yı karşı karşıya getirmek.”

 

-“OSMANLI DÜŞMANI GÖSTERİNİN ALTINDA, FETÖ’CÜLER VAR”

İsviçre’de Türk ve Osmanlı düşmanlığı yapılan maskeli gösterinin ekranda yayınlanmasının ardından bu işin altında da yüzde yüz FETÖ’cülerin olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, “İsviçre’nin bize bu kadar düşmanlık yapması mümkün değil. Bu tamamen bir organizasyon. Bu yürüyenler tamamen FETÖ’cü, arkasında da FETÖ’cüler var. Avrupa’da kamuoyunun gözünde bizi tamamen küçük düşürmeye çalışıyorlar ve bizi düşman etmeye çalışıyorlar” dedi.  

Hollandalı ırkçı liderin annesinin Endonezyalı, eşinin ise Macar olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, “Tam bir kırma Hollandalı, kalkıp böyle safkan Hollandalı falan değil, güya faşistlik taslıyor”diyerek Hollandalı ırkçı liderin durumunu da özetledi.

 

-AVRUPA’DA TEHLİKELİ KAMPANYA

Avrupa’da Müslümanlara ve Türklere karşı yeni bir ırkçı kampanyanın yükseldiğine de işaret eden Başkan Gökçek, “Bu çok tehlikeli bir olay, doğru olmayan bir olay. Bugüne kadar kendilerinin reddettiği şeyler”uyarısında bulundu.

“Ne yaptı Türkler, Müslümanlar size, hangi kötülüğü yaptı? Bizim ne kötülüğümüz oldu onlara?” sorularını soran Başkan Gökçek,

“Biz şimdi gidiyoruz diyoruz ki bizim burada seçimimiz var, seçimimizde ‘evet’ verin. Bunun Almanya’ya, Hollanda’ya bunun bir başka Avrupa ülkesine olan zararı ne? Sıfır… Herhangi bir zararı yok. Ama sanki böyle bir şey olacakmış gibi inanılmaz bir kampanya yürütülüyor. Ama bunun arkasında tekrar ediyorum FETÖ var” dedi.

 

-“AVRUPA’DA ERDOĞAN KORKUSU VAR”

Avrupa’nın Türkiye’den korktuğunu dile getiren Başkan Gökçek, “Bunların hepsi referandum korkusu… Yarın sandıktan ‘evet’ çıkar ve yarın Cumhurbaşkanı olarak tek lider olarak Recep Tayyip Erdoğan seçilirse, bundan sonra icraatı çok daha süratli, çok daha kesin kararlı yapacak. Bu kararlılık Türkiye’yi ciddi anlamda uçurmaya başlayacak” şeklinde konuştu. Başkan Gökçek, sözlerine şöyle devam etti:

“Sen şu anda dünyanın en büyük havaalanını yapıyorsun, yaklaşık 1 milyon insan gelip geçecek oradan. İngiltere’nin Londra Heathrow havaalanı gidiyor, Almanya’nın Frankfurt’u hepten ortadan kalkıyor. Zaten Dubai’ye kaptırdılar belli oranda imkanı. Şimdi kalkıp bizim de olunca hepten elden gidecek. Diyorlar ki; ‘Geliyor Türkiye…” Ne olacak halleri.”

 

-“ANKETLERDE EVETLER YÜKSELDİ”

16 Nisan öncesinde iki anket yaptırdığını kaydeden Başkan Gökçek, bu anketlerde ‘Evet’ oylarının, 1 Mart’ta Ankara’da yüzde 55,4 olduğunu, şu anda ise 56.2’ye çıktığını ifade etti.

Bundan sonra da “Evet” oylarının Türkiye genelinde yüzde 60’ı geçeceğini düşündüğünü ifade eden Başkan Gökçek, “Televizyonlara çıktıkça, anlattıkça, gösterdikçe vatandaş bunları anlıyor. Anladıkça da evetlerin çoğalacağına yüzde yüz inanıyorum” diye konuştu.

 

-“KOALİSYONLARDAN BÜYÜYEREK ÇIKAN PARTİ YOKTUR”

Getirilecek olan Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili bilgiler veren Başkan Gökçek, Cumhuriyet tarihi boyunca cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında yaşanmış anlaşmazlıklardan örnekler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, koalisyonların partileri de bitirdiğine işaret ederek, “Koalisyonlara girip de koalisyonlardan büyüyerek çıkan tek bir parti yoktur. DSP, ANAP, DYP hep yok oldu, MHP barajı aşamadı. Koalisyonlar hiçbir partiye yarar getirmez. Yatırım sahipleri kararlı bir kişi görürlerse yatırım yaparlar. ‘Erdoğan’ için değil her ‘doğan’ için evet istiyoruz…İstikbal ve istikrar için evet” diye konuştu.

 

-“15 TEMMUZ’U UNUTMAMAMIZ LAZIM”

Başkan Gökçek, programda, kendisinin hazırlattığı ve FETÖ’cülerin 15 Temmuz’da yaptığı katliamlar, halkın FETÖ’ye karşı direnişi, FETÖ’nün tanklarla zarar verdiği araçlar, FETÖ’nün tanklarına karşı tek başına direnen vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 10 bin çalışanının 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği direniş ve 15 Temmuz’da tüm Türkiye’de yapılan ayağa kalkışla ilgili görüntüleri izlettirirken de şunları söyledi:

“Bunlar katil, bunlar cani, 250 insanı şehit ettiler, 2500 insanı da sakat bıraktılar, yaraladılar, gazi oldular vatandaşlarımız. Bu kadar büyük rakam var ve bunların emir verirken nasıl acımasız oldukları telsiz konuşmaları ile medyaya düştü. Ben bunları sık sık 500,1000 kişilik  gruplara seminerler verip anlatıyorum. İnsanların bir taraftan hıçkırdıklarını, bir taraftan onlara karşı olan hınçlarını görmeniz lazım.”

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ARŞİV